Zwiedzanie Muzeum Omara Sharifa

 

współrzędne do nawigacji

29.04517, -13.5545

położenie: patrz mapa Lanzarote w kafelce poniżej

 

godziny otwarcia

10:00 ÷ 18:00

 

ceny biletów

dorosły   6,00 €

dziecko   2,00 €

 


 

Jeśli dotarłeś /-aś aż tutaj, oznacza, że strona Cię zaciekawiła.

Proszę o niewiele, o polubienie 😇

Więcej informacji w Przewodniku po Lanzarote dostępnym na stronie: Przewodnik po Lanzarote

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

linki powiązane ze stroną:

ciekawe miejsca

sylwester na Lanzarote

przewodnik po Lanzarote

samochodem po Lanzarote

mapa Lanzarote

hiszpańskie przeboje

Dom Omara Sharifa na Lanzarote

 

Piękna posiadłość zaprojektowana przez dwie najsłynniejsze osoby na wyspie; architekta - Cesara Manrique i projektanta oświetlenia - Jesusa Soto. Wielopoziomowa i wielofunkcyjna przestrzeń wkomponowana jest w naturalne zagłębienia skały magmowej o czerwonym zabarwieniu. Powierzchnia użytkowa w białym kolorze z dużą ilością zieleni egzotycznej, nadaje niepowtarzalny wygląd. Całą tą niepowtarzalną budowlę, zakupił brytyjski deweloper, mistrz Europy w brydża.

W 1972 r., na wyspie Lanzarote, kręcono zdjęcia do filmu "Tajemnicza wyspa" Juliusza Verne. Główną rolę, kapitana Nemo, grał słynny egipski aktor, Omar Sharif, bardzo przystojny mężczyzna, w którym kochały się kobiety na całym świecie. Miał słabość do kobiet ale i do kart. Zachwycony wyspą, zapragnął kupić posiadłość, by móc tu przyjeżdżać częściej. Zaproponowano mu opisaną wyżej rezydencję, którą faktycznie z miejsca kupił. Podobno koszt wynosił dokładnie tyle ile miał zarobić na zdjęciach kręconych tu na wyspie.

Deweloper wiadomo, człowiek biznesu, szybko wyczuł możliwość podwójnego zysku. Nie wspominając aktorowi o własnych osiągnięciach w grze w karty, zaproponował klientowi partię brydża. Stawką oczywiście była posiadłość. Omar Sharif przegrał.

Tego samego dnia, którego kupił piękną i niezwykle drogą posiadłość, stracił ją w najgłupszy możliwy sposób. Oczywiście szybko dowiedział się o podstępie sprzedawcy, jednak honor nie pozwolił na kłótnie. Na wyspę obraził się bezpowrotnie i podobno nigdy więcej tu nie powrócił.

Dziś jest tu muzeum, które oczywiście urzeka, ale wspomniana historia faktycznie powiększa sławę miejsca.