Aquaworld na Krecie

 

Mini zoo, ciekawe szczególnie dla najmłodszych. Są tu legwany, gekony, kameleony, anakondy, żółwie... Wszystko można dotknąć, pogłaskać, nakarmić.    Aquaworld

 

ceny biletów do Aquaworld:

normalny 8,- €

ulgowy 4,- €

 

godziny otwarcia Aquaworld

poniedziałek ÷ niedziela 10:00 ÷ 17:15

 

dojazd:

własnym samochodem 35.46863, 23.9701


 


 


 

Plaża Balos jest często przedstawiana jako wizytówka Krety. Nic dziwnego, urzeka każdego. Drobny, biały piasek, turkusowa, niezwykle czysta woda i piękna sceneria robią wrażenie na każdym. Można tu przyjechać samochodem. Plusem tego rozwiązania jest całkowita swoboda i możliwość spędzenia tu czasu tak długo, jak ma się na to ochotę. Przeważająca większość turystów wybiera jednak inną możliwość, przypłynięcie statkiem. W Kissamou jest port, z którego od samego rana, właściwie co chwilę, odpływają statki. Sama podróż jest bardzo przyjemna. Widoki są niesamowite, piękna woda i przeróżne formacje skalne miłe są dla oka każdego. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się statki, które w trakcie drogi rozpościerają zjeżdżalnie i linowe drabinki. W trakcie postoju można skakać i zjeżdżać  do woli. Jednym z punktów zwiedzania jest wyspa Gramvousa. Choć ma ciekawą historię, to jednak niewiele osób korzysta ze zwiedzania. Zniechęca spora wysokość na którą trzeba wejść by zobaczyć ruiny zabudowań. W tym czasie wiele rodzin pozostaje na plaży, płynie do wraku statku pirackiego, lub zwyczajnie pozostaje na pokładzie.

 

o wyspie Gramvousa

o plaży Balos

oferta pirackiego statku

To miejsce od samego rana pełne jest wczasowiczów, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Polecane nie tylko dla dzieci, gdyż jest tu także strefa dla tych, którzy szukają większych wrażeń. Atrakcji jest tu niemało, bo np. gigantyczna i bardzo stroma zjeżdżalnia o wys. 23m, na której można osiągnąć prędkość 120 km/h.

 

ceny biletów do parku wodnego na Krecie:

normalny                         27,- € 

ulgowy                             17,- €  

dzieci poniżej 5 lat           bez opłat

 

godziny otwarcia Waterparku na Krecie 

poniedziałek ÷ niedziela         10:00 ÷ 18:00

 

dojazd:

własnym samochodem          35.31118, 25.25052

Wyspa Gramvousa i plaża Balos


 

Waterpark na Krecie

Dla każdego Greka rodzina jest najważniejsza, a dzieci mają szczególne prawa. Wyrozumiałość wobec najmłodszych jest bardzo duża. Wejścia do wszystkich zabytków, na terenie całego kraju, są bezpłatne. Warto wiedzieć, że dotyczy to także dzieci z innych krajów, także Polski. Niemniej jednak, darmowe czy nie, nasze pociechy niekoniecznie, tak samo mocno jak nas dorosłych,  interesują nawet największe zabytki, sprzed wielu wieków. Wszystkim nam zależy by rodzinne wakacje były miłym wspomnieniem dla każdego uczestnika.

Już na pierwszym wyjeździe do Grecji złapałam bakcyla zwiedzania. Poszukałam co warto zwiedzić, jaka jest historia danego miejsca i opracowałam mapki z naniesionymi punktami do zwiedzania. Im starszy zabytek i im bardziej trudny do znalezienia, tym bardziej mnie interesował. Co więcej, najchętniej w dużym supermarkecie kupiłabym wodę a posiłek zjadłabym w hotelu, by jak najmniej wydać. Moje dzieci bardzo szybko zgłosiły VETO!!!

Niekoniecznie były tak samo mocno zainteresowane wykopaliskami archeologicznymi.  A ciągle czytany przeze mnie przewodnik i brak czasu na rozmowy z nimi, zniechęcał skutecznie wszystkich moich współ-wczasowiczów. W następnym roku, gdy planowałam kolejny wyjazd i kolejne zwiedzanie, zobaczyłam całkowity brak entuzjazmu ze strony mojej rodzinki a który ode mnie emanował. Co więcej, z różnych stron, od znajomych, słyszałam że ich dzieci nie chcą z nimi jeździć, że się zwyczajnie nudzą. Ktoś wysłał swoje dziecko na kolonie czy obóz, by tylko z mężem wyjechać na zagraniczne wakacje. I to nie dlatego, że małżonkowie chcieli wyjechać na spóźniony, choć tygodniowy - miesiąc miodowy, ale dlatego, że dziesięcio - lub nastoletnie dziecko nie chciało jechać z rodzicami.

Jeszcze dwa tygodnie temu szczyciłam się, że moja osiemnasto - letnia córka JESZCZE chce z nami jeździć. W te wakacje byliśmy na Korfu. Gdy wypożyczyliśmy samochód, córka jechała z nami gdy chciała, jeśli nie - zostawała w hotelu. Co więcej planowałam trasy wg jej upodobań. Starałam się rozpieszczać; całymi wieczorami graliśmy w karty, w tysiąca, łaziliśmy gdzie chciała, chodziliśmy do pubów, kupowaliśmy różne smakołyki, nawet na wodnym rowerze pedałowała tak długo jak chciała. Byłam skłonna wypożyczyć skuter lub kład (co dla mnie jest strasznie dużym wyzwaniem). I co? Po powrocie do domu powiedziała, że w przyszłym roku mocno zastanowi się czy z nami pojedzie. Chyba przychodzi więc czas, gdy trzeba przystopować.

Dlatego, jeśli mogę doradzić - Drodzy Rodzice - róbcie wszystko, by Wasza pociecha wspominała czas wyjazdu jako najwspanialszy. By oprócz zwiedzania nudnych zabytków, był czas poświęcony im i tylko im. Np. na zasadzie coś za coś. Poniżej zamieściłam kilka propozycji ciekawych dla najmłodszych, które znalazłam,  a które może się przydadzą.

Atrakcje dla dzieci na Krecie:


 


 

Park Dinozaurów na Krecie

 

Znajduje się tu kilkadziesiąt gatunków dinozaurów.  Ożywione i usytuowane w naturalnym środowisku są nie lada atrakcją dla najmłodszych. Dużym powodzeniem cieszy się tu:

  • - muzeum dinozaurów, gdzie wystawione są kolekcje kości i skamielin,

  • - szpital w którym obejrzeć można jak wykluwa się młody dinozaur i opieka nad   noworodkiem,

  •   czy opiekę nad chorym, zranionym stworzonkiem,

  • - trójwymiarowe kino podniesie adrenalinę nie tylko u najmłodszych gości Parku Dinozaurów

  • - dino restauracja

  • - plac zabaw

  • - dino sklep

  •  

ceny biletów do Parku Dinozaurów na Krecie:

dorosły                                      10,- € 

dziecko w wieku 4 ÷ 12 lat          8,- € 

dziecko w wieku poniżej 4 lat     bez opłat

osoby niepełnosprane                bez opłat

 

godziny otwarcia Parku Dinozaurów na Krecie:

cały rok                             10:00 ÷ 18:00

 

dojazd:

własnym samochodem     35.33235, 25.28246

 

Masz coś do dodania? Napisz do mnie przez formularz poniżej,

lub wyślij e'mail na adres:

Może chcesz coś dodać?

Albo się czymś podzielić?

napisz na forum lub 

wyślij e'mail na adres:

kontakt@zwiedzo-maniacy.pl

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!