Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

links related to the website:

Pantelis Pantelidis

pochodzenie greckiej muzyki

najnowsze greckie przeboje

największe greckie przeboje

Urodziła sie 15 marca 1988 r. Ukończyła Historię i Archeologię Filozofii na Ateńskim Uniwersytecie. Od 2010 r. jest wokalistką zespołu Imam Baildi, nagrała także solowy album.  Śpiewa w filmach Disneya i Mattela. Grała w greckim serialu. W 2019 roku zakończyła zdjęcia do filmu Fantasy Alexisa Kardary. Za zagranie głównej roli została nagrodzona w Nowym Jorku.

Ρένα Μόρφη     "Όταν Σου Χορεύω

prawie 23 mln. wyświetleń

Urodził się 28 września 1957 r. Mając 20 lat, wyemigrował do Szwecji, gdzie śpiewał w greckim centrum rozrywki. Gdy na wakacje przyjechał do rodziny., babcia nikomu nic nie mówiąc, zgłosiła go na pokaz młodych talentów. Zdobył pierwszą nagrodę. Bardzo szybko pojawiły sie propozycje współpracy i nagrywania płyt.

Θέμης Αδαμαντίδης    "Στην Καρδιά

prawie 32 mln. wyświetleń

Urodziła się 31 stycznie 1982 r. w Szwecji. Już jako 7 - letnia dziewczynka uczyła sie gry na pianinie oraz tańca klasycznego. Mając 13 lat rozpoczęła przygotowania wokalne. Od dzieciństwa bo wiem marzyła o karierze muzycznej. Faktycznie, osiągnęła ogromny sukces i stała się chlubą narodu greckiego, gdy w 2005 roku zdobyła pierwsze miejsce w 46 Konkursie Piosenki Eurowizji.

A jednak mały włos, pewne wydarzenie sprawiło, że nie byłaby dziś jedną z największych greckich piosenkarzy. Gdy miała 17 lat, umówiła się z grupą znajomych na imprezę w klubie hiphopowym. Spłakana została w domu, gdyż mama nie pozwoliła jej wyjść z domu. Kilka godzin później okazało się, że tym samym matka uratowała jej życie. W klubie był pożar, który zakończył się śmiercią przyjaciół.

Elena postanowiła porzucić śpiewanie i rozpoczęła zajęcia w Szkole Sztuki Widowiskowej.

Έλενα Παπαρίζου   "Αν Με Δεις Να Κλαίω

prawie 35 mln. wyświetleń

Urodziła się 7 marca 1987 r. w skromnej rodzinie w Albani; mama jest szwaczką, ojciec robotnikiem. Gdy była dzieckiem cała rodzina przeprowadziła się do Grecji, gdy w rodzinnym kraju doszło do rewolucji piramidowej. Obecnie jest znaną piosenkarką, aktorką, tancerką ale też projektantką mody. Jednym z jej największych sukcesów było zajęcie drugiego miejsca w 63 Konkursie Piosenki Eurowizji w 2018 roku.

Ελένη Φουρέιρα   "Καραμέλα

prawie 36 mln. wyświetleń