linki powiązane ze stroną:
informacje dotyczące:
położenia,
cen biletów,
godzin otwarcia,
innych ważnych zabytków w na Korfu
znajdziesz w kafelkach poniżej
Wprawdzie tego nie widać, ale trzeba mieć świadomość, że współczesne miasto stoi na ruinach starożytnego. Pythagorion to urokliwe miasto portowe. Falochron, zbudowany z surowych bloków skalnych, sięga czasów Polikratesa, a więc VI w. p.n.e. Jest największym portem z czasów starożytnych w basenie morza śródziemnego! Współczesny zbudowany jest na antycznym. Port przyciąga mnóstwo jachtów i stateczków. Jest to miejsce dobrze znane turystom. Wokół brzegu są bary, tawerny i sklepiki z pamiątkami. Tu urodził się słynny matematyk, Pitagoras. Miasto postawiło mu pomnik, który tworzy trójkąt prostokątny. Nawiązuje w ten sposób do twierdzenia, dzięki któremu filozof zdobył sławę trwającą do dziś.
Lykourgos Logothetis to bohater wyspy. Postawił 400 metrowy mur z wieżami i zamkiem do obrony przed Turkami. Do jego budowy wykorzystano pozostałości starożytne. Zamek był siedzibą rewolucji, w czasie powstania odegrał szczególną rolę. Powstańcowi przypisuje się wypędzenie najeźdźcy 6.VIII.1824 r., w dniu Przemienienia Pańskiego.
Na pamiątkę i w ramach wdzięczności postawiono tu kościół Metamorfosis, czyli Przemienienia Pańskiego. A bohater ma swój pomnik na placu przed świątynią. Rozpościera się stąd ładny widok na morze i pobliskie lotnisko. Zawsze ktoś stoi tu i wyczekuje samolotu by móc go sfilmować. Przed kościołem zachowały się pozostałości kościoła wczesnochrześcijańskiego.
W 2010 r. Muzeum zdobyło nową siedzibę, w samym centrum miasta. Wystawa obejmuje, poukładane chronologicznie i tematycznie różne aspekty życia tutejszych przodków. Od okresu neolitu, a więc czwartego tysiąclecia p.n.e. do czasów późnej starożytności, a więc VII w. n.e.
W sumie około 3.000 pozycji. Wśród eksponatów znajdują się:
- posąg ojca Polikatesa z 540 r. p.n.e., który został poświęcony Herze jako podziękowanie za bogactwo,
- marmurowy sarkofag świątynny z VI w. p.n.e.,
- popiersia cesarzy rzymskich; Augusta i Klaudiusza.