Jeśli chcesz podjąć wyzwanie zorganizowania szkolnej wycieczki zagranicznej - napisz

 

Chętnie podpowiem jak można zorganizować zupełnie samodzielnie lub przez biuro podróży. Warto i można samemu rezerwować lot, nocleg, posiłki i zwiedzanie, gdyż łatwo wtedy dopasować do wymagań własnych i uczniów. Standardowe wycieczki niechętnie zmieniają grafiki.

Dlaczego piszę o mojej szkolnej wycieczce zagranicznej

 

Każdy z nas ma swoje hobby, coś co lubi, co sprawia że się do tego wraca i o tym długo pamięta. Dla mnie są to podróże po Grecji, którą zresztą wciąż odkrywam. Dlaczego nie połączyć pracy z przyjemnością. Każda szkoła, nawet liceum ogólnokształcące  ma swoje profile. Wiem, że wiele placówek organizuje wyjazdy lub jakiekolwiek inne ciekawe przedsięwzięcia. Moi uczniowie pragną być architektami, ważny dla nich jest rysunek odręczny. Na wyjeździe mogą odciąć się od szkolnych trosk, klasówek, odpowiedzi i innych zadań szkolnych. Widziałam jak każdego dnia prace są coraz bardziej dojrzałe i śmiałe. Nauczycielu, jeśli lubisz swoją pracę i chcesz by uczniowie docenili Twój wkład - zorganizuj wycieczkę - zgodną ze specyfiką szkoły i taką którą będą długo wspominać.

Jak zorganizować szkolną wycieczkę zagraniczną

 

Pracuję w Technikum Architektoniczno - Budowlanym w Warszawie. Lubię swoją pracę, kocham natomiast wyjazdy do Grecji. Drugi raz, w jednym roku kalendarzowym (jak do tej pory, też ogólnie dwa razy) podjęłam się zorganizowania szkolnej wycieczki zagranicznej. Pierwsza była w Atenach, mieście pełnym starożytnych zabytków o których zobaczeniu i zwiedzeniu marzy każdy. Szczególnie uczniowie mojej szkoły, gdzie kształcą się przyszli architekci i gdzie rysunek odręczny jest wiodącym przedmiotem a znajomość historii architektury jest szczególnie ważna.  Wycieczka była pod hasłem "Warsztaty rysunkowe w Atenach", gdyż młodzież mogła nie tylko poznać zabytki światowej klasy ale i zasmakować odręcznego rysowania w plenerze w tych jakże klimatycznych miejscach. Ponieważ udała się pod każdym względem, zaraz po powrocie podjęłam się zorganizowania Warsztatów rysunkowych na Rodos. Jako bazę noclegową wybrałam stolicę wyspy. Jest tam tzw. Stare Miasto, zbudowane przez Zakon Joannitów (zwany wcześniej Zakonem Szpitalnym), które sprawdziło się wyśmienicie na wspomniane warsztaty rysunkowe.  W samym mieście do zobaczenia i zwiedzenia jest tak dużo, że w przeciągu ośmiu dni, nie zdołaliśmy zobaczyć wszystkiego. Odwiedziliśmy Akropol w Lindos, do którego popłynęliśmy łodzią, a które zachwyciło każdego. Samo miasto też jest specyficzne i wpisane na listę zabytków UNESCO.  

Masz coś do dodania? Napisz do mnie przez formularz poniżej,

lub wyślij e'mail na adres:

Może chcesz coś dodać?

Albo się czymś podzielić?

napisz na forum lub 

wyślij e'mail na adres:

kontakt@zwiedzo-maniacy.pl

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!