Ηλίας Βρεττός (Ilias Vrettos)  

"Kαι Πετάω Ψηλά 

prawie 22 mln. wyświetleń

Urodził się 2 września 1983 r. w Atenach. Już w szkole podstawowej uwielbiał sport, szczególnie piłkę wodną. Grał na poziomie mistrzowskim w klubie lekkoatletycznym. Kto wie czy nie przysparzałby chluby klubowi, gdyby nie wygrało zamiłowanie do muzyki. Jeszcze przed ukończeniem 10 lat, pobierał lekcje gry na gitarze klasycznej w Konserwatorium Narodowym.

Αντώνης Ρέμος (Antonis Remos)  "Λένε

prawie 22 mln. wyświetleń

Urodził się 19 czerwca 1970 r. w Niemczech. W wieku 10 lat, wraz z rodziną przeprowadził się do Salonik, gdzie wystąpił po raz pierwszy publicznie w 1992 r., na 31 Festiwalu Piosenki. W 2002 r. jego popularność jest na tyle duża, że wyjeżdża w trasę koncertową do Kanady i USA.

W 2007 r. spełnia się jego wielkie marzenie, zostaje prezesem klubu piłkarskiego Herkules.

Μιχάλης Χατζηγιάννης (Mixalis Xatzigiannis)

"Κάτι δυνατό 

prawie 19 mln. wyświetleń

Urodził się 5 listopada 1978 r. na Cyprze. Ukończył Academy of Music of London z dyplomem fortepianu, gitary i wyższych kursów teoretycznych. Nagrody, jakie zdobył trudno by wyliczyć; za najlepszego artstę, za najlepszą piosenkę, za teledysk roku....

ΝΙΝΟ Ξυπολιτάς (Nino Xypolitas)

"Παράνοια

prawie 15 mln. wyświetleń

Urodził się 29 czerwca 1981 r. w Sztokholmie, szybko jednak z rodziną przeniósł się na Rodos. Rodzice zaszczepili w nim miłość do muzyki, dając w prezencie fortepian, gdy Nino miał 3 lata. Później nauczył się grać na harmonijce, gitarze, perkusji, akordeonie i basie.

Γιώργος Γιαννιάς ( Giorgos Giannias)

"Πάνω Στα Σύρματα 

prawie 13 mln. wyświetleń

Pochodzi z Rodos. Do Aten przeprowadził się w wieku 18 lat by podpisać kontrakt z wytwórnią. Od najmłodszych lat miał duży kontakt z muzyką, gdyż rodzice byli muzykami. Bardzo szybko zyskuje popularność, występuje w stolicy Grecji  u boku znanych artystów

Νίκος Μακρόπουλος (Nikos Makropoulos)

"Κάνε Χιλιοστά Τα Χιλιόμετρα

prawie 13 mln. wyświetleń

Urodził się 20 czerwca 1965 r. w Salonikach. Od najmłodszych lat kochał muzykę, szczególnie ludową. Postanowił jednak zdobyc konkretny zawód, ukończył sie wychowanie fizyczne w Salinkach. Służbę wojskową źle wspomina. Cos sprawiło, że został wyrzucony. Zatrudnił się w firmie z podgrzewaczami wody., później założył własną firmę. Wszystko to jednak nie dawało satysfakcji. W 1994 roku zaczął śpiewać buzuki w klubach nocnych.

Έλλη Κοκκίνου (Elli Kokkinou)

" Όλα Λάθος 

prawie 9 mln. wyświetleń

Urodziła się 24 lipca 1970 r. w Atenach. Od najmłodszych lat wyróżniała sie talentem wokalnym ale i tanecznym. W wieku 5 lat pobierała juz profesjonalne lekcje baletu a w domu śpiewała. Szybko też zapisała się na lekcje gry na gitarze. Okazuje się, że jest także utalentowana sportowo. Specjalizowała się w nartach wodnych. Zdobyła wiele nagród w różnych konkursach.

największe greckie przeboje

najnowsze greckie przeboje

pochodzenie greckiej muzyki

Pantelis Pantelidis


links related to the website:

znane greckie przeboje

Lubię grecką muzykę. Na stronie największe greckie przeboje podane są utwory, które uzyskały najwięcej wyświetleń. I, choć często nie są najnowsze, to stanowia typowe szlagiery.

Poniżej przedstawiam wybranych przeze mnie wykonawców, którzy są znani i lubiani, nie tylko w Grecji.

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!