Może chcesz coś dodać?

Albo się czymś podzielić?

napisz na forum lub 

wyślij e'mail na adres:

 

kontakt@zwiedzo-maniacy.pl

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

kupuję

kupuję

ceny biletów


linki powiązane ze stroną:

książki o Krecie i nie tylko

historia Krety

pamiątki z Grecji

grecka mitologia

wyznania Zeusa

z dzieckiem na Krecie

warto zobaczyć na Krecie

samochodem po Krecie

mapa Krety

przewodnik [pdf]

greckie przeboje

przed zakupem przewodnika Zeusa, sprawdź datę wyjazdu, gdyż:

  1. jeśli mieścisz się z terminem zwiedzania zabytków Krety do 31 października 2021 r. (pod warunkiem opisanym w punkcie 2 niniejszego tematu), obowiązywać będą ceny biletów wstępu i godziny otwarcia zabytków podane w "przewodniku Zeusa";

  2. w przypadku wystąpienia sytuacji obecnie nieprzewidzianych, jak np. zamknięcie granic czy zabytków wywołane epidemią, rząd grecki ma prawo opublikować obostrzenia, na które sprzedany do daty 31 października 2021 r. niniejszy przewodnik może mieć podane nieaktualne godziny otwarcia wykopalisk, ceny biletów lub inne informacje,

  3. sprawdź spis treści, daje bowiem pojęcie o tym, co dany przewodnik prezentuje,

  4. przewodnik zintegrowany jest z mapą (wysyłana razem z przewodnikiem), która dostępna jest w wersji online, a która zawiera współrzędne do nawigacji ułatwiające zwiedzanie wyspy,

  5. "Przewodnik Zeusa" nie stanowi przedmiotu materialnego, w związku z czym zgodnie z regulaminem, nie ma możliwości jego zwrotu i reklamacji,

  6. pamiętaj, że zakup niniejszego przewodnika jest równoznaczny ze zgodą na regulamin sklepu "zwiedzo-maniacy"


 

"Przewodnik Zeusa" na telefon;   cena:   20,- zł

"Przewodnik Zeusa" do ściągnięcia na telefon komórkowy w formie pliku [pdf]. Możesz korzystać do woli, w formie offline - bez dostępu do Internetu.

Czcionka dostosowana tak, aby czytanie było wygodne na nośniku podczas zwiedzania.

Zawiera 299 stron z opisem zabytków najsłynniejszych wykopalisk archeologicznych, ale także tych, które przez większość jest pomijana.  Znajdziesz tu także informacje dotyczące komunikacji miejskiej, greckich przysmaków oraz pamiątek z greckich wakacji.

"Przewodnik Zeusa" skorelowany jest z mapą, która  dostępna jest tylko w wersji online (tzn. z dostępem do Internetu).

"Przewodnik Zeusa" do ściągnięcia na tablet w formie pliku [pdf]. Możesz korzystać do woli, w formie offline - bez dostępu do Internetu.

Czcionka dostosowana tak, aby czytanie było wygodne na nośniku podczas zwiedzania.

Zawiera 166 stron z opisem zabytków najsłynniejszych wykopalisk archeologicznych, ale także tych, które przez większość jest pomijana.  Znajdziesz tu także informacje dotyczące komunikacji miejskiej, greckich przysmaków oraz pamiątek z greckich wakacji.

"Przewodnik Zeusa" zintegrowany jest z mapą, która  dostępna jest tylko w wersji online (tzn. z dostępem do Internetu).

"Przewodnik Zeusa" na tablet;      cena:  20,- zł


 


 

Dla kogo jest "przewodnik Zeusa" w formie [pdf] ?

  • dla tych osób, które chcą nie tylko zobaczyć zabytki, ale też się czegoś o nich dowiedzieć,

  • dla zwiedzających Kretę po raz pierwszy i kolejny,

  • dla tych, którzy wolą czytać informacje z tabletu lub telefonu a nie chcą dźwigać dodatkowej książki,

  • dla tych, którzy uwielbiają zwiedzanie na własną rękę, czyli np. wypożyczonym samochodem,

   Nie wyobrażam sobie wyjazdu, w jakiekolwiek miejsce Grecji, bez towarzystwa greckiej muzyki. Przyznam, że nie rozumiem dlaczego w hotelach słychać największe światowe przeboje, a pomijane są szlagiery miejscowe. Jedynie będąc na Samos, może dzięki temu, że był to mały hotelik, zapoczątkowaliśmy puszczanie greckich przebojów. Gdy pytaliśmy animatorów czy barmanów dlaczego tak jest, usłyszeliśmy, że turystów interesują aktualne przeboje ze światowych list przebojów a nie ich, miejscowe. Wiadomo, hotelowi zależy by klient był zadowolony... 
   Dziś nie rozumiem dlaczego długo zwlekałam z wyjazdem na wyspę Rodos. Oprócz zalet opisanych na zakładce "Rodos", zachwycił mnie tam fakt, że wszędzie słyszałam greckie przeboje, także w hotelu, w którym mieszkałam. Czasem przechodząc obok sklepiku czy tawerny, podałam głośno który to wykonawca. Zachwyt Greka był ogromny. Gdy w dodatku odezwał się mój mąż który, ucząc się od trzech lat greckiego, zna język całkiem dobrze, byliśmy goszczeni na specjalnych warunkach. W sklepiku, w którym zakupiłam nową płytkę, Greczynka opowiadała, jak Grecja płakała w lutym 2015, gdy w wypadku samochodowym zginął Padelis Padelidis. Faktycznie, jeszcze latem 2017 roku, wszędzie słyszałam na wyspie tego wykonawcę. 
   Zachęcam do zainteresowania się greckimi przebojami. Oczywiście najsłynniejsza piosenka to ta z filmu "Grek Zorba", jednak zapewniam, że choć jest dla nas najbardziej rozpoznawalna, nie jest jedynym greckim przebojem, i z całą pewnością nie najczęściej, przez Greków, słuchanym.
   Młode Greczynki zachwycone są piosenkarzem - Andonis Remos. Właśnie jego płytę kupiłam sobie ostatnio. Sprzedawczyni dosłownie rozpływała się opowiadając jak go uwielbia :)


 

Witaj, nazywam się Aneta;

 

Kreta była pierwszą grecką wyspą, na którą pojechałam z rodziną. Już wtedy wiele zwiedziłam, zobaczyłam. O wiele więcej niż przeciętny turysta. Wydawało mi się, że wyspa ta jest już na tyle przeze mnie odkryta, że szkoda kolejnych wakacji by znów porzyjeżdżać na Kretę.

 

Tak sie jednak złożyło, że po kilku latach ponownie tu przyjechałam. Wtedy zobaczyłam, że Krety nie da się zwiedzić do końca. 

 

Tu dosłownie stąpa się po zabytkach. Ciekawych historycznie i krajobrazowo miejsc jest tu tak dużo, że smiało można powracać wiele razy. Za każdym razem będzie coś jeszcze do odkrycia.

 

W poniższym "Przewodniku Zeusa" znajdziesz wiadomości, które udało mi się zebrać podczas podróży.

Przewodnik po Krecie