05 kwietnia 2018

Szukasz tematycznej wycieczki zagranicznej dla swoich uczniów i nie możesz znaleźć?

 

Zorganizuj sam - to wbrew pozorom nie jest takie trudne. Mi się udało. Powiem więcej, już organizuję kolejną.  Tobie też się uda, choć wymaga troszkę wkładu własnego i znajomości miejsca w które chcesz jechać. Opowiem Ci jak ja to zorganizowałam:

Pomysł na wycieczkę to podstawa.

Pracuję w szkole zawodowej. Choć nie uczę rysunku odręcznego, moi uczniowie często marzą by być architektami - lubią więc rysować. Prywatnie kocham wyjazdy, z których każdy to ogrom wiedzy i wspomnień. Postanowiłam połączyć pracę zawodową z przyjemnością. Zorganizowałam więc wyjazd do Aten, gdzie uczniowie mieli poznać zabytki ale i rysować w miejscach nawiązujących do tych z kilku wieków p.n.e. Imprezę nazwałam Wyjazdowymi Warsztatami do Aten.

Wybór opiekunów

Wbrew pozorom to podstawa. Ja interesuję się zabytkami Aten, więc oprócz roli kierownika wycieczki byłam też przewodnikiem. Drugim opiekunem była nauczycielka - architekt, która organizowała warsztaty rysunkowe. Ważne by tak dobrać opiekunów, aby każdy sprawował dodatkową rolę, bez konieczności wynajmowania dodatkowej pomocy.

Kalkulacja kosztów

Uczeń musi znać cenę, datę i program wycieczki by mógł przekonać rodziców, że warto wydać pieniążki.

Hotel:

Posiłkowałam się booking.com, wybór jest ogromny. Skorzystałam z możliwości anulowania rezerwacji do kilku dni przed przyjazdem. Wybrałam blisko stacji metra, ze śniadaniem i w zadawalającej mnie cenie. Mimo, iż mi osobiście hotel nie specjalnie odpowiadał, uczniowie byli zadowoleni. Pokoje były 2 - 3 osobowe, z łazienkami a śniadanie w hotelu, przed wyjściem na miasto to wbrew pozorom było bardzo dobrą decyzją.

Dojazd autokarem czy samolotem

Ja wybrałam lot, z dwóch ważnych powodów.  Nie traciliśmy kilku godzin na nudnej jeździe autobusem. Kilka osób pierwszy raz miała okazję lecieć, a i dla innych była to nie lada atrakcja. Znaczy to, że sama podróż już była przyjemnością. Po drugie, wycieczka była do Aten, stolicy Grecji, gdzie komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, nie potrzebny był więc własny autobus.

Bilety lotnicze trzeba zakupić jako grupowe, gdyż powyżej dziewięciu osób nie ma możliwości zakupu indywidualnych. Bilet grupowy jest sporo droższy, ale ma wiele zalet. Przede wszystkim możliwość zmiany nazwiska na dwa tygodnie przed wylotem. Wiadomo, przy rezerwacji na pół roku przed imprezą, a tak szybko trzeba zacząć organizować imprezę, nigdy nie wiadomo czy komuś coś się nie przydarzy.

Posiłki

Hotel wybrałam ze śniadaniem. Było to o tyle wygodne, że wszyscy wyruszali w trasę najedzeni. Obiady i kolacje jedliśmy na mieście. Przed wyjazdem poszukałam w internecie miejsc gdzie można dobrze i tanio zjeść. Oczywiście można mój pomysł poddać pod wątpliwość, czy to dobre rozwiązanie, ale na mojej wycieczce nie miałam innej możliwości. KIlka miejsc było nietrafionych, więcej tam nie poszliśmy, ale ogólnie jedzenie było bardzo dobre. Wręcz słyszałam opinie uczniów, że nigdy tak dobrze nie jedli. Jedliśmy prawdziwie greckie jedzenie w tawernach na świeżym powietrzu. Uczniom bardzo podobały się biesiady przy wspólnch wielkich stołach.

Zwiedzanie

Przed planowaniem kosztów, pisałam do muzeów i miejsc archeologicznych czy jest możliwość wejść bezpłatnych. Okazało się, że tak!!! Był to mój największy sukces. W Grecji, gdzie zabytki są bardzo drogie, gdyż przykładowo wejście na sam Akropol kosztuje 20,- €, mieliśmy wejścia całkowicie za darmo. Ponieważ całkiem dobrze znam Ateny, interesuję się zabytkami, nie potrzebowałam przewodnika.

Jako drugiego nauczyciela zaprosiłam nauczyciela architektury, który przeprowadził warsztaty rysunkowe.

Dalej to już tylko uśmiech i dobry nastrój. Wycieczka ma być przyjemnością dla wszystkch.

Szkolna wycieczka zagraniczna

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!