24 grudnia 2017

Ateny zimą to dobry pomysł z kilku powodów:

 

  1. Cena biletu lotniczego jest sporo niższa niż latem. Najtaniej jest zakupić przynajmniej 2÷3 miesiące przed datą lotu. Greckie linie Aegean mają w ofercie bilety już za 60 ÷ 70 € (w cenie bagaż kabinowy 8 kg) w obie strony, a ewentualny  dodatkowy bagaż 23 kg,  jest w cenie 20,- € w jedną stronę. Lot liniami Aegean to przyjemność, a posiłek w trakcie lotu jest wyśmienity. Warto wiedzieć, że jako napój można zażyczyć sobie nie tylko wodę czy sok, ale także greckie piwo czy nawet alkohol wysokoprocentowy.

  2. Łatwiej znaleźć hotel w przyzwoitej cenie blisko centrum. Przykładowo 3 ÷ 4 gwiazdkowy hotel ze śniadaniem na 5 dni, dla dwóch osób, można zakupić już za 600,- ÷ 1000,- zł. Najtańsze noclegi można znaleźć na placu Omonia. Trzeba wiedzieć, że to nie przypadek. Jest to miejsce, gdzie dochodzi do wielu kradzieży, szczególnie po zmroku.

  3. Bilety wstępu do wielu najważniejszych zabytków są o połowę tańsze. W terminie od 31 października do 31 marca obowiązują ceny tzw. ceny sezonowe. Przykładowo Akropol latem kosztuje 20,- € a we wspomnianym terminie tylko 10,- €. Warto zwrócić uwagę, że bilety łączone na 6 zabytków, zimą nie są opłacalne, zwyczajnie wychodzą drożej.

  4. Zimą jest zdecydowanie mniej turystów. Nie znaczy to, że Ateny opustoszeją, ale jest na tyle swobodniej, że można zrobić sobie zdjęcie bez przypadkowych przechodniów.

  5. Pogoda może być kapryśna. Może być 5oC albo 20oC. Może być ciepło na tyle by chodzić w krótkim rękawie, ale może być naprawdę chłodno. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w ciuchy na każdą okoliczność. Grecy, w okresie zimowym, oglądają pogodę by wiedzieć jak się ubrać. Jest jednak coś, co jest przyjemne dla nas, Polaków - to ogrom zieleni i dużo słońca. Gdy u nas jest szaro i buro, w Atenach można doładować akumulatory.

  6. Ci, którzy kochają narty, mogą zrobić sobie wypad do Arachova. Są tu wspaniałe trasy narciarskie a słynne Delfy są tu dosłownie  na wyciągnięcie ręki

 

Ateny zima

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!