Tini Stoessel

David Bisbal

Marc Anthony

Enrique Iglesias

Luis Fonsi

Alvaro Soler


 


 

Hiszpański aktor, piosenkarz i autor tekstów. Wydał 5 albumów studyjnych, z których każda znalazła się na szczycie listy albumów. Koncertuje w całej Europie i Ameryce Łacińskiej. Uznawany jest za międzynarodowego artystę.

Najsłynniejsi wykonawcy śpiewający w języku hiszpańskim to:

Dzieciństwo miał trudne, gdyż rodzice rozwiedli się gdy miał zaledwie 3 latka. Pięć lat później, ETA porwało ukochanego dziadka, który go wychowywał. Wyjechał więc do ojca, do Miami. Aby wydać pierwszą płytę, zadłużył się u opiekunki z dzieciństwa, na kwotę 2 tys. dolarów. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Już pierwszy singiel rozszedł się szybko, każda kolejna plyta to coraz większy sukces. Dziś jest to najbardziej rozpoznawalny hiszpański wykonawca. 


 


 


 

Portorykański wykonawca i kompozytor. Laureant nagrody Grammy. Sławę zyskał w 2017 r. po wydaniu piosenki Despacito.


 

Piosenkarz i aktor pochodzenia portorykańskiego. Był mężem Jenofer  Lopez. Jego ulubionymi rodzajami muzyki to salsa i latynoamerykańskie ballady.


 

Urodził się w Barcelonie, jednak w wieku 10 lat przeprowadził się do Japoni. Jest wykształconym człowiekiem, zna hiszpański, niemiecki, angielski, japoński, francuski, włoski. Studiował inzynierię wzornictwa przemysłowego. Karierę muzyczną rozpoczął właśnie na studiach, gdy z bratem wygrał uniwersytecki konkurs muzyczny.  Zaśpiewał m.in. z polską piosenkarką, Moniką Lewczuk utwór "Libre".

Hiszpańskich przebojów słuchają nie tylko Hiszpanie

 

Ostatnio modne jest wszystko co hiszpańskie. Lubimy Wyspy Kanaryjskie, gdyż są ciepłe, gdy my Polacy, cierpimy na brak słońca, uczymy się hiszpańskiego, by zabłysnąć znajomością języka będąc na miejscu. Istnieje bowiem opinia, że Hiszpanie nie uczą się angielskiego. Jest to prawda, jednak dla turystów nie jest to zauważalne, gdyż w miejscowościach turystycznych, a właściwie tylko do takich docieramy, bez problemu porozumiemy się, pod warunkiem, że sami znamy angielski.

 

 

Hiszpańskiej muzyki słyszymy coraz więcej

 

Dlaczego? Bo jest wesoła, taneczna, łatwa do zapamiętania i taka... wakacyjna. Najbardziej znanym wykonawcą jest Enrique Iglesias. Być może przejął on talent po słynnym ojcu, Julio Iglesiasie. Fakt, że ciut zaryzykował inwestując w pierwszy singiel, jednak okazał się to strzał w dziesiątkę. Od niemalże 20 lat cieszy się niesłabnącą sławą. Ale nie jest to jedyny wykonawca, którego warto znać. Zapraszam do lektury.

Bardzo utalentowana i ambitna argentyńska aktorka, piosenkarka, modelka i tancerka. W 2017 r. do sklepów w Hiszpanii i Francji trafiła seria ubrań jej pomysłu, także rozpoczęła pierwszą solową trasę koncertową po Europie i Ameryce Łacińskiej. Zagrała tytułową rolę w filmie muzycznym "Tini: nowe życie Wiolety". 

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!