Nowe Muzeum Archeologiczne, Źródło Arethusy oraz Akwedukt Kamares znajdują się w przemysłowej części stolicy Evii.
Obwodnica miasta sprawia, że jest tu ogromny duży ruch dużych samochodów a powietrze ciężkie jest od spalin.
W okresie od 1850 do 1938 roku powstawały tu m.in. garbiarnie i winiarnie. Dawna fabryka mydła i olejarnia powstały w 1921 roku na ogromnym obszarze bo aż 16 akrów. Swoją działalność zakończyły w 1962 roku.
Agios Stefanos i jego obiekty przemysłowe, które kiedyś odgrywały ważną rolę w rozwoju i kształtowaniu charakteru miasta, dziś stoją w ruinie. Są też ostatnim śladem obrazu miasta z poprzedniego stulecia, które dziś utraciło większość zabytków i odniesień historycznych.
Pozostałości po fabrykach to budynki dwukondygnacyjne o rzucie prostokąta, rozmieszczone po obwodzie działki, tworząc wewnętrzny dziedziniec.
Budynki są zbudowane z kamienia i gdzieniegdzie cegły. Większość budynków nie ma dachów. Z zachowanych fragmentów wynika, że były drewniane lub blaszane, jednospadowe. Zachowały się duże otwory okienne z imponującym łukowym wykończeniem. Z dala króluje komin wysoki na 33 m usytuowany w południowej części działki.
Po ogromnych staraniach, dwa budynki nie zostały rozebrane i od 2012 roku razem z kominem sklasyfikowane zostały jako "do zachowania".
Powstał projekt przekształcenia kompleksu w żywą ekspozycję, czyli przywrócenie obiektów do pierwotnej postaci.