trasa czerwona:

  1. starożytna stolica

  2. marmurowa plaża

  3. zakupy

Zwiedzanie Thasos samochodem

Zarówno biura podróży jak i lokalne biura proponują szereg wycieczek fakultatywnych. Koszt ich jest jednak często wysoki. Mi osobiście bardziej odpowiada zwiedzanie na własną rękę, wynajętym samochodem. Zwiedzam wówczas co chcę a w każde miejsce odkrywam we własnym tempie. Czuję się też trochę jak domorosły odkrywca.

 

Przedstawione poniżej propozycje dziennych tras samochodowych sprawdziły się w moim przypadku. Obejmują czas kilku godzin z pominięciem hotelowego obiadu. W przypadku pobytu all inclusive, gdy szkoda opuścić opłacony posiłek, można przerwać zwiedzanie gdyż wyspa Thassos jest niewielka.

 

Przed wynajęciem samochodu warto przeanalizować zwiedzane miejsca, gdyż nie wszystkie drogi są asfaltowe. Przy braku ubezpieczenia na podwozie, biuro zakazuje wjazdu na drogi szutrowe. Wyklucza to dostanie się na dwie najsłynniejsze plaże.

Przykładowo, na jeden dzień dodatkowo wypożyczyłam samochód terenowy. I, chociaż jadąc na plaże: Paralia Saliara i Porto Vathy widziałam małe samochody które z całą pewnością nie miały ubezpieczonego podwozia, byłam spokojna, że w razie jakiegokolwiek uszkodzenia nikt nie obciąży mnie dodatkowymi kosztami. Wprawdzie same plaże nie zachwyciły mnie, ale byłam, zobaczyłam i wiem, że było warto, gdyż są przykładem tego, że nie zawsze to, co słynne, nie zawsze znaczy – najpiękniejsze.

 

Ważne:

Kolory tras skorelowane są z mapą: Thassos samochodem.


 

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Trasa czerwona, czyli stolica wyspy Thasos

nieprzypadkowo jest wybrana jako pierwsza. Od czasów prehistorycznych, było to najważniejsze miejsce wyspy.

 

Dla miłośników zabytków i wykopalisk archeologicznych jest to kopalnia wiedzy i balsam dla duszy. Plusem jest fakt, że wszystkie zabytki, oprócz Muzeum Archeologicznego Thasos, są udostępnione bez opłat.

 

Wytrwałych i zainteresowanych odsyłam do strony: Archeologiczny szlak Thassos, gdzie bardzo dokładnie opisane zostały zabytki oraz propozycja kolejności ich zwiedzania. W takim przypadku proponuję skorzystać z mapy Thassos. Miejsca warte odwiedzenia oznaczone zostały wiśniowymi numerami w warstwie pt. Archeologiczne THASOS. Dodatkowo, agora ma swoją niezależną, jasno-czerwoną numerację w warstwie pt. Agora THASOS.

 

Archeologiczny szlak Thasos jest zbyt uciążliwy dla rodzin z dziećmi.

CDN.