Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

linki powiązane ze stroną:


 

Jeśli dotarłeś /-aś aż tutaj, oznacza, że strona Cię zaciekawiła.

Proszę o niewiele, o polubienie 😇

Więcej informacji w Przewodniku po Lanzarote dostępnym na stronie: Przewodnik po Lanzarote

ciekawe miejsca

sylwester na Lanzarote

przewodnik po Lanzarote

samochodem po Lanzarote

mapa Lanzarote

hiszpańskie przeboje

Warzelnia soli na Lanzarote

 

Niedaleko Los Hervideros znajduje się warzelnia soli, zwana tu Salinas de Janubio. Powstało pod koniec XIX w. i szybko stało się największą wytwórnią soli na tutejszych Wyspach Kanaryjskich. Na powierzchni niecałych 5 km², powstawało tu rocznie 10 tys. ton soli.

Dziś nadal jest tu wytwarzana sól ale w ilościach zapewniających sprzedaż dla turystów. Natomiast trzeba przyznać, że miejsce prezentuje się całkiem nieźle. Wyraźnie zauważalny jest tu podział na Prostokątne paletka, które zalewane oceaniczną wodą, i szybko odparowując, zostawiają czystą sól.

Los Hervideros na Lanzarotte

 

Tu zawsze są tłumy turystów. Każda wycieczka fakultatywna, choć na chwilę tu przyjeżdża. Jest to kolejne miejsce na wyspie powstałe przez lawę, która kilka tysięcy lat p.n.e. wpłynęła wprost do zimnej wody. Szybko tu zastygła, a silne, oceaniczne fale, uformowały bardzo ciekawe i lubiane przez turystów przejścia, tunele, groty, jaskinie. Miejsce jest faktycznie malownicze. Przygotowane są schodki, by można było bezpiecznie schodzić na różne półki skalne.