obecnie niedostępny

Przewodnik po Teneryfie, wyspie wiecznego słońca

 

Mówi się, że Teneryfa to wyspa wiecznej wiosny. Faktycznie, temperatura rzadko spada poniżej 20°C. Właśnie dlatego najfajniej jest przyjechać tu w okresie jesienno - zimowym. Gdy w Polsce jest szaro i buro, gdy tak bardzo brakuje nam słońca, Teneryfa rozkwita, jest ciepła i słoneczna. Niestety, właśnie wtedy ceny wycieczek drastycznie rosną w górę, szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia, Noworocznym  i ferii zimowych. Słynne tu sylwestrowe parady zaczynają się tydzień przed środą popielcową.

Wybierając hotel warto wybrać noclegi na południu wyspy, gdyż Teneryfa dzieli się na dwie strefy; północną chłodniejszą i południową cieplejszą. Wyspa jest wulkaniczna, najwyższy szczyt Hiszpanii, góra Teide ma 3718 m n.p.m., zatrzymuje zimo płynące z północy. Natomiast wg mieszkańców Teneryfy, miasteczko Puerto de Santiago jest najcieplejszym rejonem na wyspie. Bowiem bliskie, wysokie na 600 m klify, zatrzymują zimne powietrze.

mapa Teneryfy

samochodem po Teneryfie

przewodnik po Teneryfie

ciekawe miejsca


linki powiązane ze stroną:

Dlaczego Teneryfa jest taka fajna 

 

Teneryfa tonie w zieleni, która na tle czarnego, wulkanicznego piasku i białych budowli, prezentuje się wyśmienicie. Są tu parki rozrywki, gdzie każdy, duży i mały, zapomina o powadze. Park rozrywki - Siam Park, to miejsce w którym każdy jest dzieckiem a atrakcje do zabaw wodnych są tu naprawdę wyjątkowe. Nie mniej słynny Loro Park, to miejsce które odwiedzić trzeba. Pokazy orek, delfinów, fok czy modnych tu papug, cieszą się ogromną popularnością. Ale to nie jedyne atrakcje; Jungle Park, w którym faktycznie można, dzięki licznym tu mostom linowym, poczuć się jak w prawdziwej dżungli,  czy Monkey Park, gdzie małpki kapucynki chętnie wskakują turystom na ramię by dostać smakołyk; to atrakcje które na długo pozostają w pamięci nie tylko dzieci.

Wyspa jest niezwykła, bo wśród licznych atrakcji dla typowej rozrywki, pełna jest też miejsc z ciekawą historią. Okazuje się, że także tutaj są piramidy, z nie do końca wyjaśnioną historią powstania, miasto zalane lawą, niesamowite góry, w których ludzie mieszkają w wydrążonych grotach skalnych z wstawioną tylko frontową ścianą.

Wszystko to sprawia, że z jednej strony nie można pominąć tego kierunku w planowaniu wakacji, a z drugiej strony, turyści wracają na Teneryfę bardzo często, gdyż miejsce nie nudzi także w trakcie kolejnego pobytu. 

bilety na Teneryfie

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!