Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

linki powiązane ze stroną:

ciekawe miejsca

przewodnik po Teneryfie

samochodem po Teneryfie

mapa Teneryfy

hiszpańskie przeboje

bilety na Teneryfie

Loro Park na Teneryfie, 

 

to Park Papug - jest ogrodem założonym przez niemieckiego przedsiębiorcę. Choć bilety wstępu nie należą do tanich, ogród cieszy się ogromną popularnością. Na parkingu, od samego rana aż do zamknięcia, stoi ogromna ilość autokarów i samochodów osobowych. Teren parku jest jednak na tyle rozległy, że nie czuć ciężaru tłumu turystów.

Pomysłodawcą, założycielem i właścicielem jest Wolfgang Kiessling, który bardzo upodobał sobie Teneryfę. Park otworzył w 1972 r. i choć początki były ciężkie, przez ostatnie lata, kilkakrotnie otrzymał tytuł "Przedsiębiorcy Roku" w Hiszpanii. Otrzymuje wiele nagród za zaangażowanie w ochronę środowiska gdyż ma duży wkład w ochronę środowiska i zagrożonych gatunków. W 1994 r. założył Fundację Loro Park non-profit, która zajmuje się ochroną zagrożonych gatunków papug i miejsc ich występowania.

Wolfgang Kiessling jest włascicielem także słynnego na Teneryfie parku rozrywki Siam Park.

Loro Park otrzymuje także słowa krytyki

 

W 2007 r., podczas pokazu orek, trenerka została zaatakowana. Nie doszło jednak do ciężkich obrażeń. Niestety, dwa lata później, 29-letni Alexis Martinez został zabity przez orkę w trakcie pokazu. Od tego czasu trenerzy nie wchodzą do wody z orkami.

Statystycznie zarówno orki jak i delfiny żyją krócej w niewoli niż na wolności. Dlatego pokazy są częstym przedmiotem krytyki.

Atrakcje Loro Parku na Teneryfie

 

Pokazy orek, delfinów, papug i fok cieszą się ogromną popularnością. Przy wejściu do Parku każdy dostaje mapkę z godzinami występów. A ponieważ każde show odbywa się kilka razy dziennie, można zobaczyć każdy z nich. Warto jednak przyjść przynajmniej kilka minut wcześniej gdyż może się zdarzyć, że zabraknie miejsca.

Dużą atrakcją jest szklany tunel, gdzie można podziwiać rekiny. Zwierząt jest tu ogromna ilość i to w przepięknej, zielonej scenerii. Ma się wprost wrażenie, że jest się gościem w ich naturalnym środowisku. Ciekawym miejscem jest ogromna przestrzeń zarezerwowana dla papug różnych gatunków.

Urzekają tu nie tylko zwierzęta. Zielono i kolorowo od kwitnących roślin jest tu przez cały rok. Kwiaty, które my hodujemy w doniczkach, tu urastają do ogromnych drzew. Wszystko to sprawia, że choć bilety są drogie, nie można pominąć tego miejsca. Bowiem dzień tu spędzony na długo pozostanie w pamięci i to niezależnie od tego w jakim jest się wieku.