obecnie niedostępny

Atrakcje Loro Parku na Teneryfie

 

Pokazy orek, delfinów, papug i fok cieszą się ogromną popularnością. Przy wejściu do Parku każdy dostaje mapkę z godzinami występów. A ponieważ każde show odbywa się kilka razy dziennie, można zobaczyć każdy z nich. Warto jednak przyjść przynajmniej kilka minut wcześniej gdyż może się zdarzyć, że zabraknie miejsca.

Dużą atrakcją jest szklany tunel, gdzie można podziwiać rekiny. Zwierząt jest tu ogromna ilość i to w przepięknej, zielonej scenerii. Ma się wprost wrażenie, że jest się gościem w ich naturalnym środowisku. Ciekawym miejscem jest ogromna przestrzeń zarezerwowana dla papug różnych gatunków.

Urzekają tu nie tylko zwierzęta. Zielono i kolorowo od kwitnących roślin jest tu przez cały rok. Kwiaty, które my hodujemy w doniczkach, tu urastają do ogromnych drzew. Wszystko to sprawia, że choć bilety są drogie, nie można pominąć tego miejsca. Bowiem dzień tu spędzony na długo pozostanie w pamięci i to niezależnie od tego w jakim jest się wieku.

Loro Park otrzymuje także słowa krytyki

 

W 2007 r., podczas pokazu orek, trenerka została zaatakowana. Nie doszło jednak do ciężkich obrażeń. Niestety, dwa lata później, 29-letni Alexis Martinez został zabity przez orkę w trakcie pokazu. Od tego czasu trenerzy nie wchodzą do wody z orkami.

Statystycznie zarówno orki jak i delfiny żyją krócej w niewoli niż na wolności. Dlatego pokazy są częstym przedmiotem krytyki.

Loro Park na Teneryfie, 

 

to Park Papug - jest ogrodem założonym przez niemieckiego przedsiębiorcę. Choć bilety wstępu nie należą do tanich, ogród cieszy się ogromną popularnością. Na parkingu, od samego rana aż do zamknięcia, stoi ogromna ilość autokarów i samochodów osobowych. Teren parku jest jednak na tyle rozległy, że nie czuć ciężaru tłumu turystów.

Pomysłodawcą, założycielem i właścicielem jest Wolfgang Kiessling, który bardzo upodobał sobie Teneryfę. Park otworzył w 1972 r. i choć początki były ciężkie, przez ostatnie lata, kilkakrotnie otrzymał tytuł "Przedsiębiorcy Roku" w Hiszpanii. Otrzymuje wiele nagród za zaangażowanie w ochronę środowiska gdyż ma duży wkład w ochronę środowiska i zagrożonych gatunków. W 1994 r. założył Fundację Loro Park non-profit, która zajmuje się ochroną zagrożonych gatunków papug i miejsc ich występowania.

Wolfgang Kiessling jest włascicielem także słynnego na Teneryfie parku rozrywki Siam Park.

bilety na Teneryfie

mapa Teneryfy

samochodem po Teneryfie

przewodnik po Teneryfie

ciekawe miejsca


linki powiązane ze stroną:

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!