Plaże na Teneryfie

Teneryfa jest wyspą wulkaniczną. Fakt ten powoduje, że plaże, w przeważającej większości, są tu czarne. Czasem tak bardzo, że nogi są zwyczajnie brudne. Natomiast położenie się na plaży bez ręcznika jest mało przyjemne.

Przykładami plaż z typowym, wulkanicznym czarnym piaskiem są:

  • El Bollullo,

  • Los Gigantes,

  • Playa Jardin,

  • Benijo

  • La Tejita

 

Ciekawymi plażami, gdyż nie takimi do jakich jesteśmy przyzwyczajeni, to plaże powstałe przez stygnącą magmę wulkaniczną. Lawa, płynąc w dół, do zimnego oceanu, szybko zastygała. Powstały różnego rodzaju tunele, rzeczki czy groty. Tego typu plaże wymagały ludzkiej interwencji, by przygotować podłoże do wygodnego użytkowania. Wyrównano więc nierówne a nawet ostre krawędzie, ścinając na gładką powierzchnię oraz zamocowano przeróżne drabinki, po których można wchodzić do wody. Tego rodzaju plaże są bezpieczne gdyż magmowe ściany zabezpieczają przed silnymi często falami na oceanie.

Przykładem plaży z tunelami z zastygłej lawy wulkanicznej jest:

  • Geriachico

Uwaga; będąc na Teneryfie zimą, może być za zimno na kąpiel w Geriachico, gdyż znajduje się w północnej części wyspy.

 

Perełką Teneryfy jest plaża z pięknym piaskiem, o ciut czerwonym zabarwieniu. Jest to miejsce, w którym, w latach siedemdziesiątych, usypano plaże z piasku przywiezionego z Sahary. Co więcej, zasadzono tu palmy, które teraz są dużymi już okazami cudownie się prezentując. Lubią tu przyjeżdżać mieszkańcy wyspy i turyści. Są tu duże parkingi, jednak w weekend, przy ładnej pogodzie może być trudno o wolne miejsce parkingowe. Niestety, plaża położona jest w północnej, chłodniejszej części Teneryfy, dlatego przyjeżdżając tu w okresie zimowym, może być zbyt chłodno na kąpiel.

Plażą z drobnym, jasnym piaskiem jest:

  • Las Teresitas

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!