Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Dolina siedmiu źródeł na Rodos

 

Nie jest to kolejne miejsce archeologiczne, które byłoby ciekawe dla nas, zainteresowanych historią wyspy, ale nie dla przeważającej części turystów. Dolina, jak sama nazwa wskazuje, jest miejscem ciekawym przyrodniczo. Stąd bowiem wypływają źródła, które zaopatrują wyspę w wodę słodką, a więc źródlaną. Miejsce jest bardzo urokliwe i przyjemne latem, bowiem liczna tu zieleń nadaje przyjemny klimat i zieloną, bardzo naturalną kolorystykę miejsca.

 

Miejsce nie do końca jest dziełem natury. Wyspa Rodos cierpi na suszę w okresie letnim, przy zwiedzaniu samochodem można łatwo napotkać wysuszone koryta rzek, które są wypełnione wodą tylko do jesieni do wiosny, a więc przez całe lato jest zwyczajnie suche, bez kropli wody. Pobliska, duża plantacja pomarańczy potrzebuje żyznej, a więc nawodnionej gleby, dlatego włoscy inżynierowie zbudowali tunel transportujący wodę z naturalnego źródła.

 

Spacer najlepiej zacząć od wspomnianego tunelu, który jest chyba największą atrakcją tego miejsca. Jest całkowicie ciemny, przełamany w połowie, więc nie dociera nawet światło naturalne. Tam też znajduje się świetlik w sklepieniu. Idzie się po kostki w wodzie, dobrze jest więc buty spakować do plecaka, by po wytarciu nóg, znów założyć obuwie. Po przejściu na drugą stronę, znajduje się spory, o podłużnym kształcie, zbiornik. Wytrwałych i zainteresowanych, powinien skusić tematyczny zbiornik siedmiu źródeł. Aby go zdobyć należy dalej skręcić w lewo. W samym zbiorniku można zobaczyć żółwie, raki i węgorze.

Powiązane linki