więcej na stronie  SEAEXPLORER

Rejs statkiem z portu w Kos

 

Z portu w Kos odpływają statki wycieczkowe o różnych porach. Szklane dno umożliwia oglądanie życia morskiego w jego naturalnym środowisku, podczas rejsu, który trwa około1,5 godziny. Przystanki na pływanie i fotografowanie to są momenty, na które wszyscy czekają. Przy zakupie biletu dla całej rodziny, warto spytać sie o zniżkę 11 %, która oferowana jest na ich stronie.

Pociąg turystyczny

 

Przejażdżka takim pociągiem może być przyjemnością nie tylko dla najmłodszych. Bowiem łączy atrakcję dla najmłodszych z informacją dla dorosłych. Bowiem turystyczny pociąg objeżdża miasto po największych atrakcjach zabytkowych lub turystycznych. W każdej turystycznej miejscowości można się na niego natknąć.

okolice Mastichari   LIDO WATERPARK

okolice Kardameny AQUATICA WATERPARK

blisko słonego jeziora  HORSE RIDING

okolice Marmari  ERIKA'S HORSE FARM

Atrakcje dla dzieci na Kos

Park wodny na Kos

 

Choć hotele bardzo dbają o rozrywkę gości i można wybrać taki, w którym pasują nam baseny, parki wodne cieszą sie ogromną popularnością. Atrakcji jest tu co nie miara, niezależnie od upodobań i wieku. Poniżej podane są linki do dwóch niezależnych aquaparków.

     Bardzo, bardzo dawno temu, gdy Kronos zajęty był władaniem niebem i ziemią, jego żona, Gaja leżąc u wybrzeży Attyki, bardzo się nudziła. A ponieważ była boginią, z własnej woli, poczęła dziecko. Urodziła dziwnego stwora, pół człowieka, pół węża. Nadała mu imię Kekrops. Pokochała go całym sercem i wychowała na walecznego myśliwego.

 Niestety, nie była w stanie bronić go przed ludźmi, którzy widzieli w nim dziwnego stwora i bardzo z niego szydzili i poniewierali.

     Lata mijały i Kekrops zapragnął żony, która by go kochała jak wcześniej matka. Ulepił z gliny kobietę. Dzięki możliwości magii, tchnął w nią życie. Żona urodziła mu trzy córki i jednego syna. Kochała swego męża i przekonała ludność, że Kekrops do dobry i mądry człowiek. Wkrótce zaczęto słuchać jego nauk: że warto żyć w monogamii, że warto uczyć się pisma, że trzeba grzebać zmarłych.

     I tak zjednał sobie przychylność wielu mieszkańców, którzy wkrótce wybrali go na swego króla. Pod rządami mądrego władcy, miasto stawało się coraz bogatsze i silniejsze. I wtedy zainteresowało się miastem dwoje bogów: Atena i Posejdon. Kekrops orzekł, że odda miasto temu z bogów, które da cenniejszy dar. Posejdon, jako władca mórz, uderzył trójzębem w skałę, z której popłynęła woda. Atena natomiast uderzyła włócznią w ziemię. W miejscu tym momentalnie urosło piękne drzewo oliwne. I to był dar, na który czekała ludność. Nie dość, że od bogini która jest znana z mądrości i sztuki wojowania, to dała miastu coś bardzo cennego. Oliwki wszak do dziś doceniają wszyscy.

     Legenda głosi, że drzewo które zrodziła bogini, to wciąż to samo, które rośnie przy Erechtejonie, na Akropolu.

 

Przejażdżka konna

 

Trudno nawet reklamować, gdyż podobna przejażdżka konna brzegiem morza, nie wspominając o wejściu do wody, z całą pewnością na długo pozostanie wspaniałym wspomnieniem. Dodatkowo o wschodzie czy zachodzie słońca może być atrakcją dla par.

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Powiązane linki