Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Przewodnik po Krecie pomoże Ci odkryć najwspanialsze zabytki wyspy

 

Znajdziesz tu nie tylko opis ciekawych miejsc, ale propozycje tras do zwiedzania samochodem. Wystarczy wybrać trasę, resztę podpowie przewodnik po Krecie

 

Kreta to wyspa powiązana z mitologią tak mocno, jak chyba żadna inna. Pozwoliłam więc sobie wcielić się w Zeusa. Dlaczego akurat w boga Olimpu? Jest przynajmniej kilka hipotez, komu należy się Kreta. Czy legendarnemu bykowi o imieniu Minotaur, który co dziewięć lat pożerał siedem dziewczynek i siedmiu chłopców? A może słynnemu Dedalowi, który zasłynął ucieczką z miejsca, z którego ucieczka jest niemożliwa. Który w końcu dotarł gdzie chciał, ale bez ukochanego syna.

 

Jak zapewne niejeden z zainteresowanych, ja również stwierdzam, że wyspa należy do Zeusa. Tu się urodził, spędził całą swoją młodość. Tu, w postaci byka sprowadził Europę, dając początek naszemu kontynentowi. Pod postacią orła posiadł księżniczkę, co zaowocowało synami, których bardzo kochał i cenił. Jeden z nich dał początek nowej dynastii, dynastii minojskiej. Z całą pewnością wyspa Kreta należy się jemu.

 

Dlaczego nie ma on tu świątyń? Może o nich nie wiemy? Trudno jaskinię, w której się narodził, porównać do świątyni jaką ma Atena na Akropolu, czy Hera w Heraion na Samos. Może dlatego, że oceniliśmy go. Stwierdziliśmy, że za dużo zdrad popełnił wobec siostry - żony. Nie wiem dlaczego.

 

Przewodnik, który serdecznie polecam do wydrukowania na wakacje, zawiera wstęp napisany oczami Zeusa. Pozwoliłam sobie na polubienie boga, który wg wielu był bogiem sprawiedliwym. Pozwoliłam sobie i Państwu, na próbę przybliżenia jego postaci.

Powiązane linki