Jeśli dotarłeś /-aś aż tutaj, oznacza, że strona Cię zaciekawiła.

Proszę o niewiele, o polubienie 😇

Więcej informacji w Przewodniku po Lanzarote dostępnym na stronie: Przewodnik po Lanzarote

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zobaczysz ciekawe miejsca na Lanzarotte:

 1. Jameos del Aqua to miejsce powstałe przez płynącą lawę, która górą zastygała, a gorąca rzeka magmy płynęła do oceanu. Powstały tunel ciekawie zaprojektował Manrique. 

 2. Cueva de los Verdes to nie tylko jaskinia, to ogromny tunel, który zwiedzić trzeba koniecznie.

 3. Niestety, Tropical Park jest zamknięty chwilowo, więc ta oferta jest nieaktualna w tym czasie.

 4. Mirador del Rio też zaprojektowany jest przez znanego architekta. Nie jest to jednak zwyczajny punkt widokowy. Tam pojechać trzeba.


linki powiązane ze stroną:

ciekawe miejsca

sylwester na Lanzarote

przewodnik po Lanzarote

samochodem po Lanzarote

mapa Lanzarote

hiszpańskie przeboje


 

Dzisiejszy dzień, przynajmniej w większości będzie biegł śladami najsłynniejszego architekta na Lanzarotte:

 1. Omara Sharifa nie trzeba chyba przedstawiać, to bardzo sławny egipski aktor. Dlaczego dom jest jego imienia i jak długo do niego należał, przeczytaj na stronie. W każdym bądź razie dom warty jest zobaczenia. Oczywiście wykonany wg projektu Manrique.

 2. Castillo Santa to zamek pełen piratów. Każde dziecko będzie zainteresowane lochami i statkami. A ponieważ jest na sporym wzniesieniu, rozciąga się stąd ciekawy widok.

 3. Jardin de Cactus to kolejne dzieło Manrique. Kaktusy są na wyspie bardzo popularne i charakterystyczne. Ogród ciekawy i ciekawe perfumy można tam kupić. Zapachu nie można porównać z żadnymi innymi.

 4. Miasteczko Haria jest ciekawe z kilku powodów. W mieście jest dom architekta - bardzo przyjemne miejsce. Natomiast wracać z miasta najlepiej po zmroku, przez punkt widokowy Mirador de Haria. Ukaże się wam czarownica na miotle, naprawdę! Trzeba tylko zatrzymać samochód i spojrzeć w dół, na miasto Haria. Pojawia się tylko nocą i tylko tam :) Oczywiście tu też swoje palce maczał Manrique.

Podczas tego dnia nie tylko zobaczysz, ale mocno przeżyjesz:

 1. Museo Atlantico skierowane jest do osób, które nie boją się wody i głębokości. Muzeum jest na dnie oceanu, na głębokości 12 m. Betonowe rzeźby przedstawiają największe wydarzenia i troski współczesnego świata. Ubrany w strój nurka, z osobistym przewodnikiem możesz zwiedzić to niezwykłe miejsce. Bilety można kupić na stronie oficjalnej muzeum lub, jesli stwarza problem np. język angielski, polskiej szkoły nurkowej na Lanzarotte  

 2. Dla osób, które nie lubią dużych głębokości, polecam pieszą wędrówkę na szczyt wulkanu Rojas. Szczyt nie jest wymagający, natomiast widoki ze ściany krateru są naprawdę cudowne.

 3. Rancho Texas to miejsce które warto odwiedzić, nie tylko gdy są z nami dzieci. Pokazy ptaków drapieżnych, fok i papug to fajnie spędzony czas. Sceneria też jest bajkowa. Jest tam piękny i duży plac zabaw. Dla dzieci przygotowane są spływy kajakowe.

 4. Bardzo blisko Rancho Texas jest lotnisko, i oczywiście nieodzowny pas startowy. Zależnie od kierunku wiatru, raz startują kiedy indziej lądują samoloty od morza. Tylko wąska plaża i promenada dzielą od wspomnianego pasu startowego. Przyjeżdża tu wiele osób by zobaczyć jak to jest, gdy człowiek boi się podnieść rękę do góry by nie zahaczyć o przelatującą maszynę.

 

Zobaczysz co charakteryzuje wyspę:

 1. Z hotelu wyjedź na tyle wcześnie, by przed 9:00 być w Parku Timanfaya. Później kolejki są bardzo duże, w których trzeba odstać nawet dwie godziny. Zwiedzanie polega na przejażdżce autokarem, wybierz z odpowiednim językiem (nie ma polskiego lektora). 

 2. Niezależnie czy są z Wami dzieci, przejażdżka wielbłądem po bezpiecznej części Timanfaya jest przyjemnym doświadczeniem.

 3. Jezioro El Golfo jest specyficzne dla wyspy. Jego istnienie związane jest z wszędobylskimi tu wulkanami.