trasa FIOLETOWA:

  1. Jameos del Aqua

  2. Cueva de los Verdes

  3. Tropical Park

  4. Mirador de Guinate

  5. Mirador del Rio

 

  trasa zielona:

  1. dom Omara Sharifa

  2. Castillo Santa

  3. Jardin de Cactus

  4. Museo de Cesar Manrique

  5. czarownica na miotle - tylko nocą

 

 

  trasa żółta:

  1. Castillo de San Gabriel

  2. playa de Reducto

  3. Foundation Cesar Manrique

  4. Monumento al Campesino

  

 

 

  trasa niebieska:

  1. podwodne muzeum - Museo Atlantico

  2. nauka nurkowania - polscy studenci

  3. zdobycie wulkanu Rojas

  4. Rancho Texas

  5. pas startowy

 

  trasa BORDOWA:

  1. Park Timanfaya

  2. wielbładem po wulkanach

  3. zielone jezioro - El Golfo

  4. niesamowite formacje skalne

  5. najsłynniejsza winiarnia - La Geria

Zwiedzanie Lanzarotte samochodem

TRASA  BORDOWA


 

TRASA  NIEBIESKA


 

TRASA  ZIELONA

W tym dniu i odpoczniesz na pięknej plaży i pozwiedzasz pamiątki po największym architekcie Wysp Kanaryjskich:

 1. Castillo de San Gabriel czyli zamek św. Gabriela to tak naprawdę Muzeum Historii Miasta Arecife. Kamienne lochy, statki, eksponaty zainteresują także najmłodszych.

 2. W Arecife jest jeden jedyny wysoki budynek, który powstał zanim w życie weszły ustawy o które zabiegał słynny tu architekt Cesar Manrique. Jest tu też plaża z pięknym drobnym i jasnym piaskiem, na której palmy wyrastają wprost z plaży. Warto spędzić tu choćby część dnia.

 3. Wspomniany wcześniej Ceser Manrique to bardzo ważna osoba. To on spowodował, że Lanzarotte tak dziś urzeka, że przyjeżdżają tu artyści, architekci by brać natchnienie do pracy. Cesar Manrique tu się urodził, wykształcenie i doświadczenie zdobył w USA, by wrócić i wszystko przewrócić do góry nogami. To dzięki jego wielkiej determinacji, nie ma wielkich hoteli, tylko małe białe budowle z niebieskimi lub zielonymi okiennicami i dużo zieleni. W połączeniu z czarną, wulkaniczną ziemią daje to, co dziś przyciąga tłumy turystów z całego świata. Kolejne dwa punkty, dzisiejszego dnia wycieczkowego to Foundation Cesara Manrique, gdzie mieszkał przez ostatnie 20 lat życia, oraz Monumento al Compesino.


 

TRASA  ŻÓŁTA

TRASA  FIOLETOWA


 

Zobaczysz co charakteryzuje wyspę:

 1. Z hotelu wyjedź na tyle wcześnie, by przed 9:00 być w Parku Timanfaya. Później kolejki są bardzo duże, w których trzeba odstać nawet dwie godziny. Zwiedzanie polega na przejażdżce autokarem, wybierz z odpowiednim językiem (nie ma polskiego lektora). 

 2. Niezależnie czy są z Wami dzieci, przejażdżka wielbłądem po bezpiecznej części Timanfaya jest przyjemnym doświadczeniem.

 3. Jezioro El Golfo jest specyficzne dla wyspy. Jego istnienie związane jest z wszędobylskimi tu wulkanami.

 1. Los Hervideros to ciekawe formacje skalne. Spacer po jaskiniach, tunelach, półkach skalnych, jest przyjemny dla turysty w każdym wieku.

 1. Klimat wyspy jest bardzo suchy, do tego gleba jest tu mało urodzajna. Mieszkańcy wyspy znaleźli sposób na zarobek. Otóż stworzyli warynki na uprawę winorośli, które nie rosną w górę, lecz tworzą małe, leżące na ziemi krzaki. Półokrągłe ścianki zabezpieczają przed silnym wiatrem. Wino tu wyrabiane jest cenione na całym świecie. Warto odwiedzić winnicę, w której wyrabia się wina o nazwie jak region "La Geria".

Podczas tego dnia nie tylko zobaczysz, ale mocno przeżyjesz:

 1. Museo Atlantico skierowane jest do osób, które nie boją się wody i głębokości. Muzeum jest na dnie oceanu, na głębokości 12 m. Betonowe rzeźby przedstawiają największe wydarzenia i troski współczesnego świata. Ubrany w strój nurka, z osobistym przewodnikiem możesz zwiedzić to niezwykłe miejsce. Bilety można kupić na stronie oficjalnej muzeum lub, jesli stwarza problem np. język angielski, polskiej szkoły nurkowej na Lanzarotte  

 2. Dla osób, które nie lubią dużych głębokości, polecam pieszą wędrówkę na szczyt wulkanu Rojas. Szczyt nie jest wymagający, natomiast widoki ze ściany krateru są naprawdę cudowne.

 3. Rancho Texas to miejsce które warto odwiedzić, nie tylko gdy są z nami dzieci. Pokazy ptaków drapieżnych, fok i papug to fajnie spędzony czas. Sceneria też jest bajkowa. Jest tam piękny i duży plac zabaw. Dla dzieci przygotowane są spływy kajakowe.

 4. Bardzo blisko Rancho Texas jest lotnisko, i oczywiście nieodzowny pas startowy. Zależnie od kierunku wiatru, raz startują kiedy indziej lądują samoloty od morza. Tylko wąska plaża i promenada dzielą od wspomnianego pasu startowego. Przyjeżdża tu wiele osób by zobaczyć jak to jest, gdy człowiek boi się podnieść rękę do góry by nie zahaczyć o przelatującą maszynę.

 

Dzisiejszy dzień, przynajmniej w większości będzie biegł śladami najsłynniejszego architekta na Lanzarotte:

 1. Omara Sharifa nie trzeba chyba przedstawiać, to bardzo sławny egipski aktor. Dlaczego dom jest jego imienia i jak długo do niego należał, przeczytaj na stronie. W każdym bądź razie dom warty jest zobaczenia. Oczywiście wykonany wg projektu Manrique.

 2. Castillo Santa to zamek pełen piratów. Każde dziecko będzie zainteresowane lochami i statkami. A ponieważ jest na sporym wzniesieniu, rozciąga się stąd ciekawy widok.

 3. Jardin de Cactus to kolejne dzieło Manrique. Kaktusy są na wyspie bardzo popularne i charakterystyczne. Ogród ciekawy i ciekawe perfumy można tam kupić. Zapachu nie można porównać z żadnymi innymi.

 4. Miasteczko Haria jest ciekawe z kilku powodów. W mieście jest dom architekta - bardzo przyjemne miejsce. Natomiast wracać z miasta najlepiej po zmroku, przez punkt widokowy Mirador de Haria. Ukaże się wam czarownica na miotle, naprawdę! Trzeba tylko zatrzymać samochód i spojrzeć w dół, na miasto Haria. Pojawia się tylko nocą i tylko tam :) Oczywiście tu też swoje palce maczał Manrique.


 

mapa Lanzarote

samochodem po Lanzarote

przewodnik po Lanzarote

sylwester na Lanzarote

ciekawe miejsca


linki powiązane ze stroną:

Zobaczysz ciekawe miejsca na Lanzarotte:

 1. Jameos del Aqua to miejsce powstałe przez płynącą lawę, która górą zastygała, a gorąca rzeka magmy płynęła do oceanu. Powstały tunel ciekawie zaprojektował Manrique. 

 2. Cueva de los Verdes to nie tylko jaskinia, to ogromny tunel, który zwiedzić trzeba koniecznie.

 3. Niestety, Tropical Park jest zamknięty chwilowo, więc ta oferta jest nieaktualna w tym czasie.

 4. Mirador del Rio też zaprojektowany jest przez znanego architekta. Nie jest to jednak zwyczajny punkt widokowy. Tam pojechać trzeba.

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Więcej informacji w Przewodniku po Lanzarote dostępnym na stronie: Przewodnik po Lanzarote


 

Jeśli dotarłeś /-aś aż tutaj, oznacza, że strona Cię zaciekawiła.

Proszę o niewiele, o polubienie 😇