Haria - dolina tysiąca palm

 

Miasteczko leżące w dolinie otoczonej wzniesieniami. Wyspa Lanzarote zadziwia ogromną ilością palm, ale w Harii, małej mieścinie jest ich dosłownie ogrom. Nazywana jest "doliną tysiąca palm". Już sam wjazd jest bardzo sympatyczny, gdyż po obu stronach drogi posadzone są te egzotyczne drzewa. Legenda głosi, że od wieków, każdy ojciec, któremu urodziło się dziecko, sadził drzewo. Na przestrzeni lat przybyło ich tak dużo, że rosną nie tylko w miasteczku, ale i daleko poza granicami miasta. 

Dom Cesara Manrique - musem

W miasteczku mieszkał Cesar Manrique, od 1986 roku aż do swojej śmierci. Kupił on, w latach siedemdziesiątych starą, opuszczoną farmę, którą zaprojektował na swój dom. Niestety, w szczycie swojej popularności, zginął w wypadku samochodowym kilkaset metrów przed swoim domem. Ponieważ cały obiekt jest wyjątkowy, otwarto go dla zwiedzających. Faktycznie, przyjeżdża tu bardzo dużo turystów, także architektów. Warto przybyć późnym popołudniem, by wieczorem spotkać czarownicę na miotle, o której niżej.

mapa Lanzarote

samochodem po Lanzarote

przewodnik po Lanzarote

sylwester na Lanzarote

ciekawe miejsca


linki powiązane ze stroną:

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Więcej informacji w Przewodniku po Lanzarote dostępnym na stronie: Przewodnik po Lanzarote


 

Jeśli dotarłeś /-aś aż tutaj, oznacza, że strona Cię zaciekawiła.

Proszę o niewiele, o polubienie 😇

Zwiedzanie Museo Cesar Manrique

 

położenie: patrz mapa Lanzarote w kafelce poniżej

 

współrzędne do nawigacji

29.14195, -13.50366

położenie - patrz mapka w menu strony

 

godziny otwarcia    10:30 ÷ 18:00

ostatni gość może wejść o 17:30

 

ceny biletów

dorosły  10,00 €

dziecko   1,00 €

 

punkt widokowy Mirador de Haria

 

współrzędne do nawigacji

29.13178, -13.51368

położenie - patrz mapka w menu strony

Czarownica na miotle

 

Kolejny pomysł Manrique. Tak ustawiono uliczne oświetlenie miasteczka, by w nocy ukazała się czarownica na miotle. Warto więc tak zaplanować odwiedziny miasteczka, by wracać po zapadnięciu zmroku. Widok jest tym fajniejszy im z większej wysokości oglądamy Harię. Sprawdza się tu punkt Mirador de Haria, którego współrzędne podane są poniżej. 

Szopka Bożonarodzeniowa

 

Do miasteczka warto przyjechać jeśli pobyt na Lanzarote jest w okresie Świąt Bożego Narodzenia. W samym centrum, na niewielkim ryneczku, stawiana jest piękna szopka. Zawiera okres od chwili zwiastowania Najświętszej Marii Panny, aż do trzech króli. Gdy zapadnie zmrok, pojawiają się piękne oświetlenia. Do Harii warto więc przyjechać popołudniu, by odwiedzić muzeum Manrique, nie będzie już tłumów wycieczek fakultatywnych, w miasteczku zobaczyć śliczną szopkę i wrócić zahaczając po drodze Mirador de Haria, ale o tym niżej.