Dom Omara Sharifa na Lanzarote

 

Piękna posiadłość zaprojektowana przez dwie najsłynniejsze osoby na wyspie; architekta - Cesara Manrique i projektanta oświetlenia - Jesusa Soto. Wielopoziomowa i wielofunkcyjna przestrzeń wkomponowana jest w naturalne zagłębienia skały magmowej o czerwonym zabarwieniu. Powierzchnia użytkowa w białym kolorze z dużą ilością zieleni egzotycznej, nadaje niepowtarzalny wygląd. Całą tą niepowtarzalną budowlę, zakupił brytyjski deweloper, mistrz Europy w brydża.

W 1972 r., na wyspie Lanzarote, kręcono zdjęcia do filmu "Tajemnicza wyspa" Juliusza Verne. Główną rolę, kapitana Nemo, grał słynny egipski aktor, Omar Sharif, bardzo przystojny mężczyzna, w którym kochały się kobiety na całym świecie. Miał słabość do kobiet ale i do kart. Zachwycony wyspą, zapragnął kupić posiadłość, by móc tu przyjeżdżać częściej. Zaproponowano mu opisaną wyżej rezydencję, którą faktycznie z miejsca kupił. Podobno koszt wynosił dokładnie tyle ile miał zarobić na zdjęciach kręconych tu na wyspie.

Deweloper wiadomo, człowiek biznesu, szybko wyczuł możliwość podwójnego zysku. Nie wspominając aktorowi o własnych osiągnięciach w grze w karty, zaproponował klientowi partię brydża. Stawką oczywiście była posiadłość. Omar Sharif przegrał.

Tego samego dnia, którego kupił piękną i niezwykle drogą posiadłość, stracił ją w najgłupszy możliwy sposób. Oczywiście szybko dowiedział się o podstępie sprzedawcy, jednak honor nie pozwolił na kłótnie. Na wyspę obraził się bezpowrotnie i podobno nigdy więcej tu nie powrócił.

Dziś jest tu muzeum, które oczywiście urzeka, ale wspomniana historia faktycznie powiększa sławę miejsca.

mapa Lanzarote

samochodem po Lanzarote

przewodnik po Lanzarote

sylwester na Lanzarote

ciekawe miejsca


linki powiązane ze stroną:

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Więcej informacji w Przewodniku po Lanzarote dostępnym na stronie: Przewodnik po Lanzarote


 

Jeśli dotarłeś /-aś aż tutaj, oznacza, że strona Cię zaciekawiła.

Proszę o niewiele, o polubienie 😇

Zwiedzanie Muzeum Omara Sharifa

 

współrzędne do nawigacji

29.04517, -13.5545

położenie: patrz mapa Lanzarote w kafelce poniżej

 

godziny otwarcia

10:00 ÷ 18:00

 

ceny biletów

dorosły   6,00 €

dziecko   2,00 €