Drodzy Uczniowie;

 

     Pragnę zaprosić Was na wycieczkę do Aten, stolicy Grecji. Miejsca reklamować chyba nie muszę. Dla mnie osobiście to miasto które kocham i znam lepiej niż Warszawę. A ponieważ nie jestem "przypadkowym" nauczycielem, pragnę podzielić się z Wami pięknem tego miejsca, nie bez przyczyny opisywanym jako kolebka naszej kultury, a przede wszystkim architektury. Wy, jako uczniowie Technikum Architektoniczno - Budowlanego, będziecie mieli możliwość nie tylko zwiedzić najwspanialsze zabytki Aten ale także uczestniczyć w zajęciach warsztatowych w miejscach, które sięgają, w przeważającej większości, VI w. p.n.e. (to właśnie ten okres pozostawił dla nas najwięcej). Ponieważ na opiekuna zaprosiłam Panią Agnieszkę Burtę, która jest architektem i uczy w naszej szkole pracowni dokumentacji projektowej, będziecie pod opieką fachowca.

    Jak wspomniałam, kocham Ateny. Każde kilka wolnych dni przeznaczam na wyjazd do Grecji, najlepiej do stolicy. Z zazdrością zawsze patrzę jak uczniowie z całego świata przyjeżdżają na szkolne wycieczki. W trakcie roku szkolnego trudno czasem poruszać się po muzeum, gdyż młodzi ludzie, ze szkół plastycznych, architektonicznych, ale także filmowych i teatralnych, rozkładają się na podłodze czy wprost na ziemi, by przełożyć eksponat sprzed tysiąca lat na papier. Jako pedagog, który lubi pracę z młodzieżą, chcę Wam to pokazać. Co więcej, zależy mi byście i Wy, w tych cudownych miejscach, mieli możliwość spróbowania swoich sił rysunkowych, ale nie ukrywam - zachwycili się tym miejscem. Zadbamy o to wspólnie; ja i p. prof. A. Burta.

 

nauczyciel przedmiotów zawodowych;

Aneta Skowrońska

Ale także:

  • spacerowanie po klimatycznych, ateńskich uliczkach, gdzie można zakupić cudowne pamiątki, 

  • i to, co chyba Was, przyszłych architektów zainteresuje najbardziej, warsztaty w klimatach nie tylko międzynarodowych ale i kulturowych,

  • posiłki na mieście, którego historia sięga tysiąca lat,

  • a wieczorem, gdy zapadnie zmrok, zapraszam na "nocne zwiedzanie", gdyż Ateny, moi drodzy, nie cichną po zachodzie słońca, wręcz przeciwnie, po zmierzchu oświetlenie ukazuje to, czego słońce naturalne nie jest w stanie pokazać.

Regulamin szkolnych warsztatów rysunkowych w Atenach, które odbyły się w marcu 2018 r.

 

Zobowiązuję się do pomocy w sprawnej organizacji każdego dnia warsztatów rysunkowych w Atenach, w dniach ..........2018 r. ÷ ..........2018 r., w tym w szczególności:

Przygotowanie do wyjazdu:

  1. Drukuję  "przewodnik [pdf]"

  2. Drukuję (najlepiej w kolorze) mapkę komunikacji miejskiej ze strony: 

  3. Zabieram szkicownik i przybory do rysowania zgodnie z wcześniejszą instrukcją p. architekt.

  4. Zawsze (!) mam przy sobie numery telefonów wszystkich uczestników wycieczki, a przede wszystkim opiekunów.

  5. Pakuję się w dwie walizki;

  • bagaż rejestrowany o wadze max 23 kg i łącznych wymiarach 158 cm,

  • bagaż podręczny o masie max 8 kg o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm,

  • torebkę i ewentualny komputer lub aparat fotograficzny mogę trzymać niezależnie.

  1. W bagażu podręcznym nie pakuję płynów o pojemności powyżej 100 ml (dotyczy także dezodorantów), ostrych przedmiotów (np. nożyczek, pilników), magnesów. Nawet spinki we włosach generują osobistą kontrolę.

  2. Przy planowaniu ubioru, mam świadomość, że marcowa temperatura w Atenach oscyluje między 12 oC a 25oC, przy czym ranki i wieczory mogą być chłodne.Słońce na południu Europy jest dość ostre, nawet w te chłodniejsze dni. Zabiorę więc krem z filtrem, czapkę i okulary przeciwsłoneczne.

 

Pierwszy dzień imprezy wyjazdowej do Aten

  1. Na lotnisku Chopina pojawiam się ............2018 r. o godzinie 8:30.

  2. Razem z całą grupą ustawiam się w kolejce do odprawy bagażowej. Tam oddam bagaż rejestrowany a otrzymam kartę pokładową. Po odejściu od stanowiska nie oddalam się od grupy.

  3. Razem z całą grupą, pod kierunkiem opiekunów, udaję się do check-in gdzie odbywa się kontrola bagażu podręcznego.

  4. Następnie całą grupą udaję się na gate, pod który podstawiony będzie samolot linii Aegean.

  5. Na pokładzie samolotu zachowuję sie stosownie.

  6. Uważnie słucham instrukcji dotyczących awaryjnego lądowania. Ponieważ stewardesy będą mówiły w języku greckim i angielskim, mogę zaznajomić się z instrukcją w wersji papierowej, która znajduje się w siatkowej kieszonce przed moim siedzeniem.

  7. W trakcie lotu nie piję alkoholu, nawet jeśli stewardesa proponuje.

  8. W trakcie lotu nie wyrażam żadnych opinii. Zdarzały się bowiem przypadki, że ktoś z pasażerów w żarcie stwierdził, że na pokładzie jest bomba. W efekcie samolot ruszył z dwu-godzinnym opóźnieniem i bez "dowcipnisia".

  9. Po wylądowaniu (około godz. 14:15 czasu lokalnego), razem z całą grupą i opiekunami, udaję się po odbiór bagażu rejestrowanego.

  10. Trochę czasu zajmie zakup biletów miejskich, gdyż od stycznia drukują automaty, dlatego cierpliwie czekam.

  11. Autobusem linii X95, wszyscy jedziemy (około godzinę) do centrum Aten.

  12. W hotelu*** Aristoteles będziemy około godz. 18:00 czasu lokalnego.

  13. Cierpliwie czekam, razem z całą grupą, na zakwaterowanie zgodnie z ustalonym jeszcze w Polsce rozkładem pokoi.

 

Drugi ÷ szósty dzień imprezy wyjazdowej do Aten

  1. Planuję pobudkę na taką godzinę, by ubranym zjawić się na śniadanie około godz. 9:00. Do 9:30 muszę opuścić stołówkę.

  2. O godz. 10:00 odbywać się będzie tzw. odprawa. Dlatego wszyscy spotykamy się spakowani do wyjścia, w lobby hotelu, by ustalić plan dnia. Mam przy sobie numery telefonów do wszystkich opiekunów wycieczki, szkicownik, wydrukowane plany komunikacji miejskiej i przewodnika.

  3. Nie oddalam się od grupy i z miejsca zakwaterowania pod żadnym pozorem bez zgody opiekunów.

  4. Właściwie zachowuję się w zwiedzanych obiektach.

  5. Po powrocie do hotelu czekam na tzw. odprawę w lobby, gdzie wspólnie ustalimy kolejną część tego lub następnego dnia.

  6. Obiad i kolację wszyscy jemy w restauracji na mieście, gdzie zachowuję się zgodnie z przyjętymi normami.

  7. Przestrzegam regulaminu w miejscu noclegu, w tym ciszy nocnej w godzinach 22.00 ÷ 6.00.

  8. Warsztaty obejmują nocne zwiedzanie Aten, wtedy szczególnie przestrzegam zaleceń opiekunów.

 

Ostatni dzień imprezy wyjazdowej do Aten

  1. Na śniadaniu i odprawie pojawiam się jak w dni poprzednie.

  2. W trakcie przejazdu na lotnisko, na lotnisku i w samolocie zachowuję zgodnie z zasadami podanymi na pierwszy dzień imprezy.

  3. Ponieważ przylot do Warszawy planowany jest na godz. 17:20, na lotnisku Chopina czekać będzie na mnie prawny opiekun.

 

Oświadczam, że podczas trwania warsztatów rysunkowych w Atenach, będę przestrzegać następujących ustaleń:

  1. O każdym złym samopoczuciu natychmiast informuję opiekunów.

  2. Na lotnisku Chopina pojawiam się o wyznaczonej godzinie, zdaję sobie sprawę, że spóźnienie może spowodować, iż nie wezmę udziału w wyjeździe.

  3. Impreza rozpoczyna się już na lotnisku, dlatego trzymam sie grupy z opiekunem.

  4. Bezwzględnie respektuję polecenia opiekunów, przewodnika i kierownika wycieczki.

  5. Podczas przewidywanego relaksu przestrzegam wcześniejszych ustaleń.

  6. W relacjach z kolegami i koleżankami szanuję potrzebę prywatności, pamiętam o istnieniu pojęcia „cudza własność”, dbam o przyjazną i wesołą atmosferę tak, aby nikt nie czuł się samotny i wyobcowany, nie stosuję przemocy, uznaję istnienie odmiennego zdania na dany temat, pomagam słabszym i potrzebującym pomocy.

  7. Pamiętam, że moje zachowanie może mieć wpływ na bezpieczeństwo innych.

  8. Informuję opiekunów lub kierownika wycieczki o jakichkolwiek niebezpiecznych sytuacjach mogących zagrażać życiu i zdrowiu uczestników wycieczki.

  9. Aktywnie uczestniczę we wszystkich działaniach, służących właściwej organizacji wycieczki.

  10. Dbam o czystość, ład i porządek w miejscach, w których przebywam. Kulturalnie odnoszę się do opiekunów, kolegów i innych osób.

  11. Bezwzględnie przestrzegam zakazu palenia papierosów, picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz innych środków odurzających. Wiem, że w przeciwnym razie będą wobec mnie wyciągnięte konsekwencje oraz, że ubezpieczenie nie dotyczy osób pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających.  

 

Dodatkowe uwagi ode mnie, kierownika wycieczki:

  1. Jako osobie, która organizuje imprezę, zależy mi, by każdy był zadowolony i wrócił z ogromem wrażeń. Proszę się więc nie krępować i pytać o wszystko.

  2. Wiem, że są osoby, które będą leciały pierwszy raz. Proszę się niczego nie obawiać, cały czas będę pomagała i tłumaczyła.

  3. Każdego dnia będziemy dużo chodzić, dziennie nawet do 20 km. Proszę zabrać wygodne i nieocierające buty.

  4. Proponuję zabrać z domu sporą ilość kanapek oraz napojów niegazowanych do bagażu rejestrowanego. Zapewniam, że apetyt będzie bardzo dopisywał gdyż dużo czasu spędzimy na świeżym powietrzu.

  5. Jeśli będzie ładna pogoda, planuję dzień odpoczynku nad morzem. Warto więc wziąć ręcznik kąpielowy, nie by się wykopać, ale by na nim usiąść. Można wykupić leżak, ale jest to dodatkowy koszt ok. 5 ÷ 10 € za cały dzień. Można zabrać strój kąpielowy, jednak nie przewiduję kąpieli w morzu.

  6. Proszę bardzo  uważać w muzeum (!!!). Eksponaty sięgają tam nawet kilka tysięcy lat p.n.e.

  7. W pokojach hotelowych prawdopodobnie nie będzie sztućcy. Proszę o zabranie (koniecznie do bagażu rejestrowanego) gdyż czasem kupimy jakąś np. sałatkę na wynos.

  8. W Atenach nie ma publicznych toalet. Proszę tak planować napoje, by nie mieć problemu w ciągu dnia.

  9. W hotelach praktykowane jest trzymanie barku z napojami i batonami. Pod żadnym pozorem proszę się nie częstować, gdyż ceny produktów są bardzo wysokie (około 3x wyższe niż w sklepie obok). Przed wymeldowaniem, wystawiony będzie rachunek, za który każdy będzie musiał sam zapłacić.

  10. Proszę nie pozostawiać w hotelu pieniędzy ani dokumentów.

  11. Niestety, w Atenach dochodzi do kradzieży. Proszę o pilnowanie dokumentów i pieniążków oraz wzajemne obserwowanie się, szczególnie w metrze.

  Stadion Panatenajski wybudowano w IV w p.n.e. pomiędzy dwoma wzgórzami. W zboczach wzniesień znajdowały się siedzenia dla widowni. Rozgrywano tu, w czasach Grecji Starożytnej, zawody sportowe podczas Wielkich Panatenajów, natomiast w czasach rzymskich, na arenie walczyli gladiatorzy. W latach 140 - 144 Herod Attyk przebudował widownię, wznosząc ją z marmuru.

    W czasach nowożytnych, zrekonstruowano stadion z powodu igrzysk w 1896 r. Może pomieścić nawet 60 tys. widzów. W czasie igrzysk w 2004 r. zorganizowano tu tylko zawody łucznicze oraz finały chodu i biegu maratońskiego.

Drodzy Uczniowie;

 

      Ponownie chcę  zaprosić Was na wycieczkę do Aten, stolicy Grecji. Wy, jako uczniowie Technikum Architektoniczno - Budowlanego, ponownie będziecie mieli możliwość nie tylko zwiedzić najwspanialsze zabytki Aten ale także uczestniczyć w zajęciach warsztatowych w miejscach, które sięgają, w przeważającej większości, VI w. p.n.e. (to właśnie ten okres pozostawił dla nas najwięcej). Ponieważ Waszym opiekunem będzie także nauczyciel - architekt, będziecie pod opieką fachowca. Zajęcia z rysunku w plenerze odbywać się będą w wymiarze minimum 2 ÷ 3 godzin dziennie. 

     Kocham Ateny. Każde kilka wolnych dni przeznaczam na wyjazd do Grecji, najlepiej do stolicy. Z zazdrością zawsze patrzę jak uczniowie z całego świata przyjeżdżają na szkolne wycieczki.  W trakcie roku szkolnego trudno czasem poruszać się po muzeum, gdyż młodzi ludzie, ze szkół plastycznych, architektonicznych, ale także filmowych i teatralnych, rozkładają się na podłodze czy wprost na ziemi, by przełożyć eksponat sprzed tysiąca lat na papier.  Jako pedagog, który lubi pracę z młodzieżą, chcę Wam to pokazać. Co więcej, zależy mi byście i Wy, w tych cudownych miejscach, mieli możliwość spróbowania swoich sił rysunkowych, ale nie ukrywam - zachwycili się tym miejscem. Zadbamy o to wspólnie; Pani architekt i ja;

nauczyciel przedmiotów zawodowych;

Aneta Skowrońska

Drodzy Uczniowie;

 

Pragnę zaprosić Was na wycieczkę do Aten, stolicy Grecji. Wy, jako uczniowie Technikum Architektoniczno - Budowlanego, będziecie mieli możliwość nie tylko zwiedzić najwspanialsze zabytki Aten ale także uczestniczyć w zajęciach warsztatowych w miejscach, które sięgają, w przeważającej większości, VI w. p.n.e. (to właśnie ten okres pozostawił dla nas najwięcej). Ponieważ Waszym opiekunem będzie także nauczyciel - architekt, będziecie pod opieką fachowca.

Kocham Ateny. Każde kilka wolnych dni przeznaczam na wyjazd do Grecji, najlepiej do stolicy. Z zazdrością zawsze patrzę jak uczniowie z całego świata przyjeżdżają na szkolne wycieczki. W trakcie roku szkolnego trudno czasem poruszać się po muzeum, gdyż młodzi ludzie, ze szkół plastycznych, architektonicznych, ale także filmowych i teatralnych, rozkładają się na podłodze czy wprost na ziemi, by przełożyć eksponat sprzed tysiąca lat na papier. Jako pedagog, który lubi pracę z młodzieżą, chcę Wam to pokazać. Co więcej, zależy mi byście i Wy, w tych cudownych miejscach, mieli możliwość spróbowania swoich sił rysunkowych, ale nie ukrywam - zachwycili się tym miejscem. Zadbamy o to wspólnie; Pani architekt i ja.

 

nauczyciel przedmiotów zawodowych;

Aneta Skowrońska

Konkretne dane:

  1. Koszt wycieczki: około 2.000,- zł.  W cenę wliczony jest bagaż kabinowy 8 kg + bagaż rejestrowany 23 kg.

  2. Cena zawiera wszystko, a więc; podróż, 3 posiłki dziennie, noclegi, zwiedzanie i warsztaty rysunkowe. Jedynie warto zabrać kilka euro na własne wydatki.

  3. Pobyt 7 dniowy, przy czym pierwszy i ostatni dzień to głównie podróż. Wstępny termin (może ulec zmianie, jednak na pewno w miesiącach luty / kwiecień) to 20.III.2018r. ÷ 26.III.2018r.

  4. Termin wycieczki: jeszcze dokładnie nie wiem, ale w miesiącach luty ÷ kwiecień - pogoda będzie wiosenna w granicach 12 ÷ 25 °C, na pewno z ogromną dawką słońca, zieleni i dojrzałych pomarańczy na drzewach. Możliwe są jednak opady, w te dni zwiedzać będziemy muzea.

  5. Termin dokonania opłaty - do ustalenia w zależności od terminu i po skompletowaniu uczstników.

 

 

Pobyt:

  • Dzień pierwszy lot liniami Aegean: wylot godz. 10:45, zbiórka, na lotnisku Warszawa Chopin - 8:20, w ramach biletu jest posiłek oraz  bagaż kabinowy (8 kg) i rejestrowany (23 kg).          

  • Dzień drugi ÷ szósty - nocleg i śniadanie w hotelu (prawdopodobnie) Socrates*** (należy jednak zdawać sobie sprawę, że standard hoteli w Atenach jest niższy niż w Polsce), obiad i kolacja na mieście, zwiedzanie Aten z warsztatami rysunkowymi. W ciągu dnia przewidzana jest dwu - godzinna przerwa w hotelu na odpoczynek.

  • Dzień siódmy - śniadanie w hotelu, obiad na mieście. Powrót do Warszawy. 

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!