Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Archeologiczny szlak Thasos

to propozycja zwiedzania stolicy wyspy.

Szlak prowadzi nie tylko przez największe antyczne zabytki stolicy wyspy, sprzyja też osobom aktywnym, które chcą samodzielnie lub wspólnie z dziećmi spędzić czas aktywnie. Limenas bowiem, czyli obecnie nazywana tak stolica wyspy, to przykład jednej z niewielu miejsc w Grecji, gdzie można spędzić czas aktywnie i zarazem poznawczo.

Więcej na stronie: archeologiczny szlak Thasos 

Antyczny teatr w Thasos

wpisuje się w kanon antycznych teatrów. Zbudowany został na świeżym powietrzu z wykorzystaniem naturalnego zbocza góry, na którym oparto siedzenia dla widowni. Położenie teatru w stosunku do kierunków świata  nie było wówczas przypadkowe. Ważne, aby słońce nie świeciło widzom w oczy szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych, gdy odbywały się spektakle.

Więcej na stronie: Thasos antyczny teatr

Agora w Thasos

położona jest pomiędzy portem a akropolem. W starożytności była politycznym, administracyjnym, religijnym i handlowym centrum starożytnego miasta.

 

Ten monumentalny kompleks ostateczny kształt przybierał na przestrzeni wielu wieków. Najwcześniejsze zidentyfikowane w nim budowle datowane są na VI w. p.n.e.

Więcej na stronie: Agora w Thasos 

Muzeum Archeologiczne Thasos

powstało w 1911 r., gdy rozpoczęto prace wykopaliskowe na Thasos; na agorze czy akropolu, ale też innych częściach wyspy, jak chociażby lubianej przez turystów - Aliki. Bardzo szybko odnaleziono wiele eksponatów, których z czasem szybko przybywało. Składano je wówczas na parterze miejscowej szkoły podstawowej. I, chociaż zaczęto przystosowywać przestrzeń do potrzeb muzealnych, rozglądano się już za czymś nowym.

Więcej na stronie: Muzeum Archeologiczne Thasos