Papa Beach na Samos

 

Mój przyjazd tam nie był przypadkowy, z polecenia. Ponieważ była wczesna godzina, dopiero wszyscy się schodzili. Ja z rodziną, zaczęłam od tawerny i... urzekła mnie niesamowicie. Nie ze względu na jedzenie  czy super wystrój, a ze względu na właścicieli. Najpierw myślałam, że przy stolikach obok wszyscy dobrze się znają, dlatego tak zagadują się nawzajem. Ale... gdy właścicielka i jednocześnie kelnerka a później także jej syn, przyszli i do nas i wypytywali skąd jesteśmy, jak tu dotarliśmy jak nam się wyspa podoba... proszę wybaczyć, ale zakochałam się w nich :) Dużo mówi się o otwartości Greków, ale taką serdeczność i otwartość naprawdę trudno spotkać. Oczywiście dostaliśmy, by umilić czas oczekiwania na realizację zamówienia, zmrożoną szklaną butelkę z wodą, co przy ogromnym upale było zbawieniem. Dodam, że na pożegnanie, każdy dostawał plastikową zmrożoną butelkę wody niezależnie od wydanej kwoty. Sama plaża jest fajnie urządzona. Na skalnych półkach znajdują się leżaki z parasolami. Z drewnianego pomostu można odpłynąć wynajętą tu łódką. Liczne groty, jaskinie i kamienne figurki sprawiają, że jest to naprawdę miłe miejsce. Później, po powrocie do domu, zobaczyłam, że odbywają się tam przeróżne imprezy okolicznościowe, że jest to bardzo znane i lubiane przez miejscowych i przyjezdnych, miejsce.

Plaża, w Pitagorio, przy pasie startowym, na Samos

 

Właściwie niczym plaża nie wyróżniałaby się gdy by nie fakt, że jest na przedłużeniu pasa startowego, jedynego lotniska na wyspie Samos. Nie polecam więc tym, którzy szukają ciszy i spokoju, gdyż nisko przelatujące samoloty potrafią być bardzo głośne i robić silny wiatr, który unosi piach.

Plaże na Samos

 

Plaże w Polsce mają piękny, drobny piasek i... niestety to by było na tyle, jeśli chodzi o ich zalety. Grecja, nawet gdy chwalimy plaże, że mają super drobny piasek, czasem o jakimś kolorowym zabarwieniu czy urzekających widokach, wiele im brakuje do naszych, polskich. Ale... W całej Grecji, z całą pewnością, na plaży nie zmarzniemy, a woda jest tam krystalicznie czysta, często długo płytka i z rybkami, które świadczą o egzotyce miejsca. I, choć osobiście wolę poznawanie zabytków, historii i wszystkiego co związane jest ze starożytnością, nawet najbardziej zatwardziali "zwiedzacze", jak i ja, muszą poleniuchować nad wodą by chociażby zaplanować wyjazdy autokarowe czy samochodowe.

Jakie są plaże na wyspie Samos? Zdecydowanie, w przeważającej większości, kamieniste. Jeśli nawet z piaskiem, to nigdy z tak drobnym i o tak ładnym kolorze jak nasze, narodowe. Na mapce, w pasku powyżej, zlokalizowanych jest sporo plaż, ja pozwolę sobie opisać dwie, moim zdaniem wyjątkowe, na których warto spędzić nawet cały dzień. Dlatego, że czymś się wyróżniają i coś je mocno charakteryzuje.

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!