Może chcesz coś dodać?

Albo się czymś podzielić?

napisz na forum lub 

wyślij e'mail na adres:

 

kontakt@zwiedzo-maniacy.pl

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

kupuję

kupuję

największe greckie przeboje

Ateny z nastolatką

Ateny zimą

Wszystko pochodzi od Greki

książki o Grecji

Ateny mniej znane

największe zabytki Aten cz. 1

największe zabytki Aten cz. 2

grecka mitologia

ceny biletów

przewodnik po Atenach

pamiątka z Grecji

tanie jedzenie w Atenach

wokół Aten

mapa Aten

greckie przeboje

historia Aten

słynny Grek Zorba

greckie jedzenie w Atenach

Wspomnienia Zeusa


powiązane linki

przed zakupem przewodnika Ateny, sprawdź datę wyjazdu, gdyż:

  1. jeśli mieścisz się z terminem zwiedzania zabytków Aten do 31 października 2021 r. (pod warunkiem opisanym w punkcie 2 niniejszego tematu), obowiązywać będą ceny biletów wstępu i godziny otwarcia zabytków podane w obecnie  prezentowanym "przewodniku Ateny";

  2. w przypadku wystąpienia sytuacji nieprzewidzianych w chwili zakupu ebooka, jak np. zamknięcie granic czy zabytków wywołane epidemią, rząd grecki ma prawo opublikować obostrzenia, na które sprzedany przewodnik [pdf] może mieć podane nieaktualne godziny otwarcia wykopalisk, ceny biletów lub inne informacje,

  3. sprawdź spis treści, daje bowiem pojęcie o tym, co dany przewodnik prezentuje,

  4. razem z przewodnikiem wysyłana jest mapa w wersji online na której podane są wszystkie zabytki opisane w przewodniku, oraz stacje trzech linii metra (także autobusy dojeżdżające na lotnisko) -  wszystko ze współrzędnymi do nawigacji,

  5. "Przewodnik Ateny" nie stanowi przedmiotu materialnego, w związku z czym zgodnie z regulaminem, nie ma możliwości jego zwrotu i reklamacji,

  6. pamiętaj, że zakup niniejszego przewodnika jest równoznaczny ze zgodą na regulamin sklepu "zwiedzo-maniacy"


 

"Przewodnik Ateny" na telefonie;      cena: 20,- zł

"Przewodnik Ateny" do ściągnięcia na telefon komórkowy w formie pliku [pdf]. Możesz korzystać do woli, w formie offline - bez dostępu do Internetu.

Czcionka dostosowana tak, aby czytanie było wygodne na nośniku podczas zwiedzania.

Zawiera 276 stron z opisem zabytków najsłynniejszych wykopalisk archeologicznych, ale także tych, które przez większość jest pomijana.  Znajdziesz tu także informacje dotyczące komunikacji miejskiej, greckich przysmaków oraz pamiątek z greckich wakacji.

"Przewodnik Ateny" skorelowany jest z mapą, która zostanie również przesłana, ale dostępna jest tylko w wersji online (tzn. z dostępem do Internetu).

"Przewodnik Ateny" do ściągnięcia na tablet w formie pliku [pdf]. Możesz korzystać do woli, w formie offline - bez dostępu do Internetu.

Czcionka dostosowana tak, aby czytanie było wygodne na nośniku podczas zwiedzania.

Zawiera 144 strony z opisem zabytków najsłynniejszych wykopalisk archeologicznych, ale także tych, które przez większość jest pomijana.  Znajdziesz tu także informacje dotyczące komunikacji miejskiej, greckich przysmaków oraz pamiątek z greckich wakacji.

"Przewodnik Ateny" skorelowany jest z mapą, która zostanie również przesłana, ale dostępna jest tylko w wersji online (tzn. z dostępem do Internetu).

"Przewodnik Ateny" na tablecie;    cena 20,- zł


 


 

Dla kogo jest "przewodnik Ateny" w formie [pdf] ?

  • dla tych osób, które chcą nie tylko zobaczyć zabytki, ale też się czegoś o nich dowiedzieć,

  • dla zwiedzających Ateny po raz pierwszy i kolejny,

  • dla tych, którzy wolą czytać informacje z tabletu lub telefonu a nie chcą dźwigać dodatkowej książki,

  • dla tych, którzy chcą zakosztować greckich smakołyków w miejscach, do których trafiają tylko  mieszkańcy Aten,

   Nie wyobrażam sobie wyjazdu, w jakiekolwiek miejsce Grecji, bez towarzystwa greckiej muzyki. Przyznam, że nie rozumiem dlaczego w hotelach słychać największe światowe przeboje, a pomijane są szlagiery miejscowe. Jedynie będąc na Samos, może dzięki temu, że był to mały hotelik, zapoczątkowaliśmy puszczanie greckich przebojów. Gdy pytaliśmy animatorów czy barmanów dlaczego tak jest, usłyszeliśmy, że turystów interesują aktualne przeboje ze światowych list przebojów a nie ich, miejscowe. Wiadomo, hotelowi zależy by klient był zadowolony... 
   Dziś nie rozumiem dlaczego długo zwlekałam z wyjazdem na wyspę Rodos. Oprócz zalet opisanych na zakładce "Rodos", zachwycił mnie tam fakt, że wszędzie słyszałam greckie przeboje, także w hotelu, w którym mieszkałam. Czasem przechodząc obok sklepiku czy tawerny, podałam głośno który to wykonawca. Zachwyt Greka był ogromny. Gdy w dodatku odezwał się mój mąż który, ucząc się od trzech lat greckiego, zna język całkiem dobrze, byliśmy goszczeni na specjalnych warunkach. W sklepiku, w którym zakupiłam nową płytkę, Greczynka opowiadała, jak Grecja płakała w lutym 2015, gdy w wypadku samochodowym zginął Padelis Padelidis. Faktycznie, jeszcze latem 2017 roku, wszędzie słyszałam na wyspie tego wykonawcę. 
   Zachęcam do zainteresowania się greckimi przebojami. Oczywiście najsłynniejsza piosenka to ta z filmu "Grek Zorba", jednak zapewniam, że choć jest dla nas najbardziej rozpoznawalna, nie jest jedynym greckim przebojem, i z całą pewnością nie najczęściej, przez Greków, słuchanym.
   Młode Greczynki zachwycone są piosenkarzem - Andonis Remos. Właśnie jego płytę kupiłam sobie ostatnio. Sprzedawczyni dosłownie rozpływała się opowiadając jak go uwielbia :)


 

Witaj, nazywam się Aneta

 

Kiedyś Ateny były "moim marzeniem". Pierwsze ich odkrywanie było bardzo hardcorowe; przez kolejnych pięć dni pokonywałam 2 km pieszo, potem autobusem ok. 40 km i jeszcze metro, by w upale sięgającym 35° C zwiedzać zabytki. Oczywiście wieczorem tą samą drogę musiałam pokonać w odwrotnej kolejności, by wrócic do hotelu.

 

Był to niezwykły czas. A zmeczęnie dodawało magii. Gdy pierwszy raz stanęłam na Akropolu, zwyczajnie rozpłakałam się.

 

Obecnie Ateny odwiedzam dość często, przynajmniej dwa razy w roku.

 

W poniższym "przewodniku Ateny" znajdziesz wiadomości, które udało mi się zebrać podczas podróży.

 

Może dlatego, że nie mieszkam w stolicy Grecji, miasto to jest wciąż dla mnie magiczne, pełne wyzwań i niespodzianek.

Przewodnik po Atenach